Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

JmKPIIC 9. kolo

Po dnešním devátém kole došlo k unikátní situaci – v tabulce průběžného pořadí nedošlo k jediné změně vůči osmému kolu! Lecos se ale vyjasňuje - šanci na postup mají již jen Vinohrady a Hodonín. Zatímco Hodonín čekají celky se zadního voje průběžného pelotonu, Vinohrady čeká obhajoba postupových ambicí proti třetímu a čtvrtému týmu! Na druhém pólu tabulky si svoji pozici upevňují Bučovice, záchranářské drápky dnes vytáhli B-éčkaVeselanů a Moravské Slavie…

 

Vinohrady Brno si dnes střihnuly přípravu s Velkými Pavlovicemi B (a příští týden naostro s A-týmem!). Kompaktní domácí bez jediné partiové prohry potvrdily roli velkého favorita a zvítězili 5,5-2,5. Za velmi pěknými individuálními výsledky kráčí lídři obou družstev (J. Hladík, I. Svoboda), z domácích borců pak také M. Varga, Z. Nývlt, L. Štursa a z hostujících S. Hlávka – všichni s performancí více jak 200 ELO bodů nad svým současným osobním koeficientem!

ŠK Hodonín dnes mělo čekat poslední těžké utkání s S.K. Horáčkem Sudoměřice. Zatímco domácí nastoupili nekompromisně v „plné polní“, demoralizovaní horáčci přivezli jen pět hráčů se základní sestavy a z toho ještě dva jen na papíře (však si také odvezli odměnu 2x200Kč za kontumace uprostřed sestavy a příslib disciplinárního řízení). Zoufalé torzo hostů pak nevstřelilio ani jeden gól a tak si tak odvezli pochopitelně výprask 6,5-1,5. Za žhavými postupovými nadějemi Hodonína stojí výtečně hrající první tři prkna, impozantně působí zejména performance M. Provazníka a M. Makovičky – vůbec nejvyšší v soutěži, u obou více jak 2300ELO!

Komentář k zápasu TJ Tatran Poštorná - Š.K. 1923 Sokol Kyjov poskytl kapitán domácích: „Poštorná dnes vynechala oba své nejlepší borce a to je vždy příležitostí pro soupeře zatlačit na horních deskách. Vzhledem k možná nejširší lavičce kvalitních náhradníků (ti mají letos 9,5/15) se dole soupeřům sbírají body mnohem hůře. Poprvé se v zápase zablýsklo hned v zahájení. Domácí Bronislav Pochylý na 7. desce nachytal dalšího soupeře (tentokrát to byl Libor Machala) při neznalosti zdánlivě nevinné výměnné španělky a celý bod zapsal během 2 hodin. Téměř současně se na remíze dohodli hráči na 3. a 4. šachovnici a poměrně dlouho tak na ukazateli skóre svítil stav 2:1. Krátce před časovkami dotáhli svou malou, ale trvalou výhodu do vítězného konce Miroslav Zubalík proti Miloslavu Němcovi a Tomáš Vrzal proti Františku Ingrovi. Když pak několikrát v časovce soupeře zachyboval Vladimír Šmíd a prohrál střelcovou koncovku s Davidem Ciprysem, začali domácí za stavu 4:2 věřit v konečný úspěch. Zbylé dvě partie však skončily podle přesně stejného scénáře, jaký se v Poštorenské klubovně odehrál letos už nejméně 3x. Jan Bohuslav se snažil přitlačit Michala Racka, ale s přibývajícími hodinami od začátku zápasu a ubývajícími minutami na hodinách jeho pozornost ochabovala a nervozita vzrůstala, aby těsně před časovou kontrolou přišel o pěšce a krátce nato i o partii. Dlužno poznamenat, že soupeřova realizace pěšce v koncovce jezdce proti střelci vzorovou centralizací, zablokováním soupeřova volného pěšce a vytvořením dvou nezadržitelně pochodujících centrálních pěšáků byla ukázková. V poslední, velmi pasívní, ale zatím pevné partii si František Veverka ujasnil s kapitánem, že "remis stačí" a minutu na to udělal hrubku, po které se mohl rovnou vzdát. Celkem tak výsledek 4:4 docela věrně vystihuje poměr sil na hřišti a i když by v popartiových analýzách leckdo leccos vylepšil, žádná z partií se vyloženě neotočila a všechny více méně dospěly ke svému logickému konci.“

TJ ŠK Veselí nad M. B přivítalo ŠK Slavoj Velké Pavlovice A. Výrazným favoritem byli hosté, ale domácí se perou o udržení v soutěži a dnes zabojovali. V jistě bojovném a napínavé zápase kdysi velkého aspiranta na postup zremizovali 4-4. Druhá remíza hostů v řadě podezřele koresponduje s druhou pumelenicí J. Marka, kterému se dnes nepodařilo navázat na řadu famózních čtrnácti výher v řadě, která byla přerušena v minulém kole. I tak má tento borec zatím pochopitelně výborný individuální výsledek performance 2204ELO!

V posledních dvou duelech ŠK Lokomotiva Brno G - ŠK 64 Brno B a KŠ TJ Bučovice - BK Moravská Slavia Brno B šlo také o holý život. V obou zápasech zvítězil ten, který byl v daných sestavách mírnějším favoritem. V brněnském derby to byla domácí Lokálka (5,5-2,5), v druhém to byli hosté ze zálohy Moravské Slavie (3-5). Oba vítězové tak získali důležité tři body, které mohou rozhodovat o setrvání v soutěži.

Jiří Myšulka
Vedoucí soutěže JmKPIIC

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal Jiří Myšulka dne 20.02.2011 | sekce: Soutěže dospělých

Související dokumenty

vytvořeno název typ sekce
12.04.2011 JmKPIIC Závěrečná zpráva ke stažení
27.03.2011 JmKPIIC 11. kolo - postupují Vinohrady ke stažení
06.03.2011 JmKPIIC 10. kolo ke stažení
20.02.2011 JmKPIIC 9. kolo ke stažení
06.02.2011 JmKPIIC 8. kolo ke stažení
23.01.2011 JmKPIIC 7. kolo ke stažení
09.01.2011 JmKPIIC 6. kolo - doplněno ke stažení
27.12.2010 JmKPIIC 5. kolo ke stažení
21.12.2010 Ing. Jiří Myšulka kontakt
05.12.2010 JmKPIIC 4.kolo ke stažení
21.11.2010 JmKPIIC 3.kolo ke stažení
07.11.2010 JmKPIIC 2.kolo ke stažení
17.10.2010 JmKPIIC 1.kolo ke stažení
02.10.2010 JmKPIIC Úvodní zpráva ke stažení


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009