Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Moje zážitky s Jurou

Nepochybně se v samostatném článku ještě dočteme o rapidu Třetí sobota, který včera plynule přešel ve výroční schůzi ŠK Lokomotiva Brno a poté v oslavu sedmdesátky Jiřího Vachka - mnohonásobného předsedy a hlavního organizátora šachového života v Lokomotivě po dobu téměř 40 let.

Fotky z oslavy najdete ve fotogalerii Lokomotivy, odkud jsme si jednu vypůjčili. V příloze k včerejšímu článku nám Jan Kalendovský přinesl pár základních faktů z oslavencova života a záplavu partií. Dnes do přílohy vložil vyprávění familiárně nazvané "Moje zážitky s Jurou".

Už z názvu je zřejmé, že oba pánové se velmi dobře znají, byť, jak se dočteme, začínali před 40 lety na opačných stranách barikády - Jiří Vachek v Lokomotivě a Jan Kalendovský v Universitě (o rivalitě brněnských klubů se vyprávějí legendy, možná znáte tu o "potopení" Zbrojovky v kvalifikaci o extraligu v roce 1984 hráči University v dresu tehdejšího armádního celku ÚDA Praha).

Pokud si přílohu přečtete, dobře se pobavíte a ještě se dozvíte, jak se v roce 1975 rozjížděl Olexův memoriál a o rok později Veletržní turnaj, jak to bylo v roce 1988 s nešťastným a nikdy nedohraným 13. ročníkem Veletržního turnaje pro 650 hráčů, jak se do Brna sjížděly počátkem 90. let největší světové hvězdy jako Viktor Korčnoj, Peter Leko

nebo sestry Polgárovy, jak tehdejší hráč první světové desítky Alexej Drejev hrál za Lokomotivu a bydlel v Kuřimi, jak Lokálka vyhrála extraligu a proč hrála Pohár mistrů v Týništi nad Orlicí a nikoliv v Brně, jak cestoval Anatolij Karpov z Prahy do Týniště osobním vlakem nebo jak Lokomotiva jako úřadující mistr odstoupila z extraligy.

Mezinárodní šachový festival Brno 1992 - většinu účastníků není třeba představovat

Otevřte si přílohu!

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal David Ciprys dne 20.02.2011 | sekce:


Aktuální akce

» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009