Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

JmKPIIC 7. kolo

Sedmé kolo přineslo dle mého soudu několik překvapivých výsledků a došlo k oddělení vedoucí trojice Vinohrady, Hodonín a Velké Pavlovice A, která si to rozdá o postup, protože ex-krajský TJ Tatran Poštorná dnes dal návratu do JmKPI sbohem a šáteček…

 

Vedoucí Vinohrady Brno hostily S.K.Horáček Sudoměřice, pro něž je letošní sezona labutí písní jejich letité touhy o návrat do JmKPI. Hosté, ač přijeli v solidní a konsolidované sestavě, neodolali náporu domácích a prohráli vysoko 6-2. Domácím podává stabilně výborný výkon pravidelně nastupující první šestice základní sestavy a pro ty co je vždy doplní je termín náhradník urážkou – každý druhý z těchto borců má 100% úspěšnost a i když je to třeba jen v jednom či dvou utkáních, přiznejme si, že takoví náhradníci jsou snem každého mančaftu… Hostům stejně jako loni po celou sezonu, nelze v individuálních výsledcích mnoho co vyčítat, leč od své první šestice sudoměřičtí pravděpodobně očekávali více jak průměrný výkon. Sudoměřice tak spočinuly na osmé příčce průběžného pořadí, což pro tým s druhou nejlepší základní sestavou v soutěži je opravdu proklatě nízko…
Připojuji reportáž o zápasu z pera (resp. klávesnice) zástupkyně kapitána domácích V. Novákové:
"Předposlední lednovou neděli nám los do naší vinohradské klubovny přihrál soupeře ze Sudoměřic, jejichž základní sestava budí rozhodně respekt, i když výkony v letošní sezóně za jejich očekáváními trochu pokulhávají. Zápas pro nás začal poněkud humorně. Kapitán nás totiž nahnal do hrací místnosti již na devátou hodinu. Když ani krátce po půl desáté nebylo po soupeřích ani vidu, ani slechu, začali někteří vtipálci rozvíjt teorie o tom, že se nás Sudoměřice tak bojí, že „se rozhodly ušetřit za benzín“, abychom vzápětí po bližším prozkoumání rozpisu zjistili, že se kapitán o kolo přehlédl a nahnal nás do hrací místnosti o půl hodiny dříve!
Kolem desáté hodiny konečně dorazili soupeři s omluvou, že „najít Vinohrady bylo snadné, ale s hrací místnsotí už to bylo o poznání těžší“, což jsme jim rozhodně věřili. Hledání naší vinohradské klubovny by se totiž dalo přirovnat k hledání oné pověstné jehly v kupce sena, neboť o umístění naší klubovny nejsou zpravidla informování ani místní domorodci, což bývá pro hosty bloudící mezi vinohradskými paneláky nepříjemným překvapením. Hosté tak usedli k šachovnicím s asi dvacetiminutovou časovou penalizací – a začal boj. Zápas to byl opravdu bojovný, o čemž svědčí i fakt, že remízou skončily pouze dvě partie a to až v situaci, kdy už bylo o výsledku zápasu rozhodnuto. Ale vraťme se zpět na začátek.
Na začátku jsme se dostali poměrně rychle do vedení, když asi po 40 minutách hry opět nezklamala naše bodová jistota na první desce Pepa Hladík – jeho soupeř pan Pešák dnes asi opravdu neměl svůj den a na rychlém konci partie poměrně aktivně spolupracoval. Poté se poměrně dlouho skóre zápasu neměnilo, až po poledni vyrobil dosud dobře hrající Zdeněk Nývlt na šestém prkně hrubku, která ho stála partii. Hosté tedy vyrovnávají na 1:1. Od Zdeňka, kterému se až do Vánoc nesmírně dařilo (5/5) se paní Štěstěna v novém roce jaksi odvrátila, a tak budeme doufat, že se mu brzy podaří navázat na své výkony z podzimní části soutěže. Krátce po půl jedné se naštěstí skóre obrací výrazněji v náš prospěch, kdy po výhře Standy Párala na třetí desce přidává třetí bod taky Víťa Novák na osmičce, který si tak zároveň dal první dárek ke svým dnešním narozeninám. Vedeme tedy rázem 3:1 a vývoj zápasu hned vypadá optimističtěji. Kolem jedné hodiny můžeme sledovat koncovku na páté šachovnici, kde jeden z bílých pěšců našeho Mariana Vargy, podpořený bílým králem, spěje nezadržitelně do dámy a Marian tak donutí svého soupeře pana Dryšla kapitulovat. Z výsledku 4:1 je tedy jasné, že už neprohrajeme, z pohledu na ostatní šachovnice se rýsuje pěkná výhra. Kolem půl druhé probíhá koncovka i na předposlední desce, kde panu Bělíkovi, hrajícímu za černé, záhy dojde, že v pozici K+J+3p proti K+4p bude mít bílý jezdec hlavní slovo, a tak raději kapituluje a Hynek nám zaručuje vítězství 5:1.
Vzhledem k tomu, že o výsledku zápasu je v tuto chvíli již rozhodnuto, někteří sudoměřičtí hráci ztrácí poněkud zájem o sledování vývoje na zbývajících deskách, a tak odcházejí blicat do vedlejší místnosti, zatímco jiní před klubovnou zapíjejí žal z prohry „Pirátskou pětatřicítkou“. Ještě se ale stále hraje na 2. a 4. šachovnici, kde za nás statečně bojuje rodinné duo Lamserových. Ačkoli mají oba o kvalitu méně, bojují velmi srdnatě a nakonec se jim oběma podaří dovést své partie do smírných remízových vod. Vítězíme tedy 6:2 a stále zůstáváme v čele tabulky. Pan Myšulka v článku rekapitulujícím výsledky minulého kola naznačil, komu bude fandit Hodonín v posledních dvou kolech. Přestože dnes Sudoměřicím štěstí nepřálo, my jim rozhodně budeme fandit v kole devátém, kdy se utkají právě s naším největším rivalem v boji o postup – Hodonínem – a budeme jim přát, aby si z tohoto zápasu sudoměřičtí odvezli alespoň bod, protože si ho za bojovnost v dnešním zápase jistě zaslouží "

KŠ TJ Bučovice přivítaly zatím druhý ŠK Hodonín. Hosté přijeli bez dvou hráčů základní sestavy, ale ani tak se nedalo předpokládat, že by svou úlohu jasného favorita nepotvrdili, i když bojovné Bučovice nejednomu favoritovi přiložily pod kotel… Průměrný rozdíl ELO sestavy v zápase byl mezi všemi dnešními zápasy nejdramatičtější – 226 ELO bodů. Průběh a výsledek zápasu tomu i odpovídal – hosté pustili domácím jen tři plichty a celkově zvítězili 1,5-6,5.

Třetí z vedoucí trojice ŠK Slavoj Velké Pavlovice A zavítal na SK Lokomotivu Brno G. Domácí opět nastoupili v základní sestavě – letos potřebovali využít služeb náhradníka jen čtyřikrát (všechna čest…) a velkému favoritovi pravděpodobně docela kladli odpor – kdyby někdo konečně odrovnal velkopavlovického bijce J. Marka (který zase vyhrál a má letos 7/7) mohlo z toho být překvapení. Hosté vyhráli totiž jen 3-5, ale na to se historie neptá a tři body se počítají. Pavlovovické Ačko tak stále vyčkává na třetí příčce.

V dalším utkání TJ Tatran Poštorná - ŠK Slavoj Velké Pavlovice B všechny partie skončili rezultativně. Se zápisem mi v 15:50 došel lakonický komentář: „...to byl zase den, ještě nebylo ani poledne a už jsme prohrávali 4:0. A skončili jsme až teď...“ Domácím nenastoupily první dvě prkna základní sestavy, čímž se v první lajně oslabili a opět díky spolehlivě hrajícím záchranářům zde hosté zvítězili 1-3 a ve druhé lajně domácí neuplatnili převahu 180  ELO bodů – remíza 2-2 se zde v tomto poměru a konstelaci domácím moc nehodila. Celkově tedy 3-5. Mám dobrý recept na postup pro Velké Pavlovice – stačí příští rok šoupnout J. Marka do Béčka a prohodit písmenka, aby nebylo podezřelé, že postoupí Béčko…

Š.K. 1923 Sokol Kyjov přivítal ŠK 64 Brno B. Domácí jsem posledně pasoval do role černého koně ročníku, ale dnes byl prachbídně okován – v Kyjově dávají moc volna hráčům základní sestavy a dnes jim to hosté pěkně natřeli. Ze tří osvědčených a spolehlivých bijců domácích (Čechal, Šmíd, Ingr) to dnes dvěma nešlo a při neúčasti dalších tří hráčů základní sestavy to bylo poznat. Hosté si odvezli přesvědčivé vítězství 1,5-6,5, když od čtvrté šachovnice až do konce se to v kolonce zápisu o utkání v domácí kolonce hemžilo samými vejci…

V posledním utkání TJ ŠK Veselí nad M. B - BK Moravská Slavia Brno B urvali domácí svůj první bodík letošního ročníku za remízu 4-4. No na záchranu to stačit nebude, ale čestný úspěch veselanům jistě všichni, snad kromě jejich dnešních soupeřů, přejeme.

Jiří Myšulka
Vedoucí soutěže JmKPIIC

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal Jiří Myšulka dne 23.01.2011 | sekce: Soutěže dospělých

Související dokumenty

vytvořeno název typ sekce
12.04.2011 JmKPIIC Závěrečná zpráva ke stažení
27.03.2011 JmKPIIC 11. kolo - postupují Vinohrady ke stažení
06.03.2011 JmKPIIC 10. kolo ke stažení
20.02.2011 JmKPIIC 9. kolo ke stažení
06.02.2011 JmKPIIC 8. kolo ke stažení
23.01.2011 JmKPIIC 7. kolo ke stažení
09.01.2011 JmKPIIC 6. kolo - doplněno ke stažení
27.12.2010 JmKPIIC 5. kolo ke stažení
21.12.2010 Ing. Jiří Myšulka kontakt
05.12.2010 JmKPIIC 4.kolo ke stažení
21.11.2010 JmKPIIC 3.kolo ke stažení
07.11.2010 JmKPIIC 2.kolo ke stažení
17.10.2010 JmKPIIC 1.kolo ke stažení
02.10.2010 JmKPIIC Úvodní zpráva ke stažení


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009