Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Šedesátiny šachového metodika Bohuslava Skácela

Ačkoliv je dnes šachový knižní trh českými i cizojazyčnými příručkami a učebnicemi doslova zaplaven a leckteré trenérské knihovny se prohýbají pod řadami zaprášených výtisků otevřených při nákupu a pak možná ještě jednou či dvakrát při hledání vhodných učebních příkladů, většina trenérů pokročilé mládeže má někde na polici, na stole, v šuplíku, prostě po ruce dvě čtvrtstoletí staré publikace, vlastně skripta, které mají něco, co jiné knihy nemají - metodiku!

Kde najdete příručku, která v několika desítkách lekcí dimenzovaných na 1-2 učební hodiny a obsahujících vzorové ukázky látky přednášené lektorem, příklady k procvičení i domácí úkoly shrne všechna důležitá témata základního výcviku potřebná hráči na úrovni pokročilé III. a II. výkonnostní třídy?

Většina trenérů už jistě uhodla, že jde o učební texty pro trenéry III. a II. třídy zpracované koncem 80. let Evženem Gonsiorem a Bohuslavem Skácelem. Ve zmodernizované elektronické formě je najdete i na webu ŠSČR.

Spoluautor těchto publikací

Bohuslav Skácel oslavil v pondělí 17. ledna 60. narozeniny

Blahopřejeme!

Proslulý metodik, nezapomenutelný lektor trenérských školení a silný kandidát mistra s ratingem okolo 2250, jemuž jeho šachoví přátelé a známí neřeknou jinak než Bohoušek, se za ligovými šachovnicemi přestal objevovat hned začátkem devadesátých let, kdy ho pohltilo zaměstnání u nadnárodní softwarové firmy.

Bohuslav Skácel jako vždy v pozadí - po pobřežní promenádě na zájezdu Zbrojovky Brno na Pohár maršála Tita v Jugoslávii 1978 jdou Češek, Spodný, Skácel, Rybníček, Vykydal a Vlček

Přesto se občas na šachových akcích objeví nenápadný pán pomalu obcházející řady stolů, z povzdálí, beze slov pozorující dění na šachovicích. Většina střední a mladší generace šachistů už ani netuší, jak silný hráč a skvělý reprezentant jihomoravského šachu na poli metodickém i funkcionářském (předseda Trenérské komise tehdejšího Výboru šachového svazu Českého ústředního výboru ČSTV) je vlastně sleduje.

Jan Kalendovský nám v příloze připravil "předběžný portrét" oslavence a svého dobrého přítele, kde se z partií, textu i fotografií jistě utvrdíte, že Bohuslav Skácel oprávněně patří k nejvýraznějším postavám jihomoravského šachu 70. a 80. let, která má co říct šachistům i dnes. Otevřte si přílohu!

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal David Ciprys dne 19.01.2011 | sekce:


Aktuální akce

» 
» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009