Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Třetí sobota a toiletní rudá královna

Lednový rapid Třetí sobota si nenechal ujít Jan Kalendovský. Domácí hltání bezmála čtyř stovek stran knihy Bílý král a rudá královna zakoupené v Levných knihách za babku (v neuvěřitelném předvánočním kurzu 1 babka = 99Kč) vyměnil za hltání sponzorského nápoje Starobrno Medium od Daniela Gajdoše v bufetu Lokomotivy Brno, kterého bylo tak akorát, aby povzbudil k veselému vyprávění, ale nezatemnil konkrétní události přímo na šachovnicích.

Mrknout tak můžeme na překvapivé množství fragmentů (zvláště tento musel našeho spisovatele hrajícího černými pohladit po duši)

14. ... Jdxe5  15. h3?  Jxf3+  0-1

i celých partií. Pravda, zapamatovat si některé partie, např. Kalendovský, J - Kredl, K  1. e4  e5 ½ - ½, nebo Kalendovský, J - Štefl, V  1. e4  e6 ½ - ½ nebylo zase tak těžké, ale jen si to zkuste, zrekonstruovat všechny své partie...

Přes přehled oceněných (kromě standardních vítězů jsou zaznamenáni i Jan Uhmann - nejlepší senior, Lukáš Sikora - nejlepší žák, Jan Peška - nejlepší malé Elo, Jiří Řehůřek - tři kořalky) a mírně nekorektní záznam z poturnajových černobílých diskusí U Kadleca ve stylu "Dežo, jaký máš krásný kufrík, čo máš v ňom? Eště nevím..." se dostaneme až ke zmiňované knize zjevně louskané naším zpravodajem "toiletně", tj. nesystematickým otvíráním na jediném místě, kde je člověk chráněn před systematickým rušením ostatních členů domácnosti.

Přesto zjistíme, že čtení bylo pozorné a vydalo by na docela velký lístek s názvem "Errata" vkládaný za starých časů do knih k opravení zjevných omylů. Ale to už se dnes snad ani nedělá.

Pokud chcete vědět, co vše uniklo autoru knihy - novináři slovutného britského deníku The Times Danielu Johnsonovi, překladatelce - novinářce Lidových novin a vězněné signatářce Charty Petrušce Šustrové i odbornému poradci IM Josefu Přibylovi, otevřte si přílohu!

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal David Ciprys dne 17.01.2011 | sekce:


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009