Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Bystrc v Lipovci aneb soupeřů se nelekejme, na Elo nehleďme

"Po úspěchu s Orlem Ořechov ve třetím kole Krajského přeboru I. třídy jsme původně chtěli utkání s Lipovcem snad i odepsat" - před zápasem s týmem vedeným mezinárodním mistrem a nastupujícím vždy vzorně v základní sestavě s průměrem 2127 se trošce pesimismu bystrckých Olejářů nemůžeme divit.

Nakonec však kapitán Jiří Řehůřek povolal všechny bystrcké hvězdy a po příjemné nedělní projížďce serpentinami Moravského krasu (mimochodem z bezprostředního okolí Macochy pocházejí hned 3 týmy, které se v nedávné minulosti pohybovaly nejen v KP I., ale i ve 2. lize - Lipovec, Rudice a Sloup) nezalitoval - domácí předložili sestavu bez IM Petra Piska a šance na slušný výsledek dostaly okamžitě reálnější obrysy.

Domácí lídr dal přednost startu v rakouské lize za Zwettl (čili česky Světlou; o Světelském oltáři, největší pamětihodnosti Adamova a jeho vztahu k Poštorné si můžete přečíst na konci článku o loňském mači Adamov - Poštorná, svět je malý...), ale slíbil, že příště už v lipoveckém týmu IM chybět nebude. Protože však za sebe neručí , bude mít mančaft od Macochy od prvního ledna pozoruhodnou posilu. Dočtete se ve zpravodaji z příštího kola.

Absence lídra domácích měla ovšem i svou stinnou stránku - veškerá bystrcká příprava na soupeře šla do ... Macochy. Přesto se hrály pěkné partie, jak nás přesvědčuje v příloze Jan Kalendovský, který je uvádí kompletně i s komentářem a diagramem! Pravidelný pozápasový trénink v Lipovci bude o to zajímavější.

Závěr reportáže z nedělního zápasu se jako obyčejně hemží jmény jako Anenská, Pekanda nebo Sportbar, ale rozhodně nepřehlédněte ani jméno Ševčík - to objevil autor přílohy na soupisce Lipovce D v souběžně hraném okresním přeboru dokonce 7x! Nakonec není to poprvé .

Otevřte si přílohu!

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal David Ciprys dne 30.11.2010 | sekce:


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009