Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Bystrc vítězí s Ořechovem

Před dvěma lety poprvé v historii KP I. přiletěli Orli z Ořechova do klubovny bystrckých Olejářů (tehdy ještě Průkopníků) a po těžkém boji zde uhráli remízu 4 : 4 - tehdejší partie měly 80 tahů.

Pro přesnost je třeba doplnit, že tehdá to bylo orlí béčko, hrálo se v posledním kole a 80 tahů měly všechny partie dohromady . Už o nic nešlo, Orli byli první, Bystrčtí třetí (oba bohužel od konce), sestup byl neodvratný a tak se soupeři pár minut po zahájení raději přesunuli do hospůdek v Bystrci a U Pásků - kde jsou ty zlaté časy! "Obvyklá hospodská šachová neděle rovněž upadá...", konstatuje v závěru letošní zápasové reportáže v příloze Jan Kalendovský.

Sestavy byly letos téměř shodné jako ty předloňské (kromě jednoho nejmenovaného ořechovského km, který doběhl k zápasu o dvacet minut později s návrhem potrestat domácí za úmyslné utajování hrací místnosti), ale průběh i výsledek byl zcela jiný.

Jedním ze strůjců vysokého domácího vítězství 6 : 2 byl i náš zpravodaj Jan Kalendovský, jenž v královském gambitu zavěsil bílými už po dvou hodinách - bohužel do vlastní sítě. Možná však právě toto rychlé vedení hosty natolik ukolébalo, že v závěru zápasu odevzdali 3 čisté věže!

Pokud chcete tento šachový masochismus vidět i na diagramech, otevřte si přílohu!

Soubor ke stažení: [pdf]