Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

JmKPIIC 1.kolo

Dnes bylo odehráno úvodní kolo nového ročníku JmKPIIC. O překvapení nebylo nouze, pojďme se na ně kouknout:
Ve Velkých Pavlovicích se odehrál dvojzápas ŠK Slavoj Velké Pavlovice A - ŠK Hodonín a ŠK Slavoj Velké Pavlovice B - S.K. Horáček Sudoměřice. Obě utkání měla mít jasného favorita…
 
V prvním souboji ŠK Slavoj Velké Pavlovice A - ŠK Hodonín dorazili hosté s dvěma náhradníky a do chvíle než pohlédli na sestavu domácích si hodonínští commandos moc velké šance nedávali… Jenže domácí si střihli parádní faux-pas – největší a letitý uchazeč o postup do JmKPI totiž nastoupil jen v šesti, hosté tedy vedli od začátku 0-2. Pravdou je, že postupem času hodoňákům úsměv na tváři mizel, protože to chvílemi vypadalo, že domácí je vyprovodí i v šesti. Odpovědnost na sebe vzal P. Trávníček, který zvítězil za stavu 3,5-3,5 a strhl tak vítězství na stranu kompletních hostí 3,5-4,5.
 
V druhém souboji ŠK Slavoj Velké Pavlovice B - S.K. Horáček Sudoměřice to měla být exhibice hostů, taktéž letitých uchazečů o trůn JmKPIIC. Sudoměřicím však nedorazil hráč na druhou šachovnici a tak dali domácím fóra 1-0. Když potom domácí borci – zejména v první půli sestavy – zabrali a proti favorizovaným hostů uhráli další dvě výhry bylo vymalováno. Pavlovické Béčko zdolalo favorita ze Sudoměřic celkem 5-3.
Ve Velkých Pavlovicích tak dnes vstoupili do sezóny dva největší favorité na postup do JmKPI ne zrovna moc šťastně. Příští kolo mají oba šanci napravit si reputaci, povede se to však jen jednomu z nich – hrají totiž spolu
 
Velmi milým překvapením pro mě byl zápas třetího adepta na postup TJ Tatran Poštorná - TJ ŠK Veselí nad Moravou B a to ne ani tak výsledkem, jakož zprávou o výsledku, ke které byl připojený komentář jak utkání probíhalo. Protože od ostatních kapitánů „horko-ťažko“ tahám informace, kdo utkání alespoň pískal, udělalo mi to velikou radost. Proto rád předám slovo kapitánovi domácích:
 
„Jak se ty časy mění... Před 30 lety svádělo poštorenské áčko velké bitvy s veselským béčkem v KP II. tehdejšího "velkého" Jihomoravského kraje (tehdá to byla skupina D zahrnující okresy Břeclav, Hodonín a Uherské Hradiště). Postupně se poštorenští vypracovali k soubojům s Veselím A v KP I. a dokonce po postupu do 2. ligy došlo i k vyrovnaným duelům v opačném gardu Poštorná B - Veselí A. Postupem let se situace "normalizovala" a nyní jsme opět tam, kde jsme byli před 30 lety . Veselí B má letos nepříjemný handicap, že A družstvo ve 2. lize hraje ve stejném termínu a tak do KP II. musí nastupovat "ti co zbydou". Do Poštorné nepřijeli hned 3 klíčoví hráči a tak se domácí Tatran stal rázem z mírného favorita favoritem vysokým. S výjimkou 3. a 7. desky se elový rozdíl počítal ve stovkách bodů.
 
Dva póly veselského týmu - krátce po zahájení stál Lubomír Vičar (v bílém s bílými) na prohru, Adam Šimoník (v černém s černými) na výhru
 
Na šachovnicích to však zpočátku vidět nebylo. Hned v úvodu sice domácí mohli počítat s výsledkem 2:0 na prvních dvou deskách, když se Lubomír Vičar fatálně spletl s Janem Bohuslavem a oběť pěšce a později i figury Jana Píšťka proti Ondřeji Nepomuckému byla příliš optimistická, ale zbylé partie nevěštily pro domácí nic dobrého. V pozicích Miloslava Němce s Adamem Šimoníkem a Tomáše Vrzala s Michalem Skalkou to silně zavánělo gólem do domácí branky. Když navíc Zbyněk Fic s Milanem Vítkem příliš pozdě zjistil, že "vítězný zisk pěšce" nevede k vítězství, ale zcela remízovým nestejným střelcům a Petr Věžník s Janem Skalkou, David Ciprys s Antonínem Pavkou a Jan Korcián se Zdeňkem Morávkem začali ztrácet nit a čas na hodinách, byl chviličku výsledek zápasu na vážkách.
 
První kvarteto domácích zrovna nezářilo, ale 3 body spolehlivě udělalo
 
Jako už mnohokrát však ubývající čas přál zkušenějším a během chvilky bylo vymalováno. Dvanáctiletý Michal Skalka i mnohem zkušenější Pavka a Morávek prohráli po hrubých chybách. Šimoník ani Honza Skalka se neodvážili pokoušet osud, dali partie za remis a stanovili celkový výsledek zápasu Tatran Poštorná A - ŠK Veselí nad Moravou B na 6,5 : 1,5, což dobře odráží průměrné ratingy týmů, ale už mnohem méně skutečný průběh partií.“
 
Ve vyrovnaném utkání BK Moravská Slavia Brno B - ŠK 64 Brno B se týmy rozešli smírně 4-4.
V druhém brněnském duelu SK Lokomotiva Brno G - Vinohrady Brno nestačili domácí - vzorně nastoupivší v základní sestavě (jako jediný tým v celém kole!) – na favorizované hosty 2-6.
V posledním zápase Š.K. 1923 Sokol Kyjov - KŠ TJ Bučovice měl být favoritem domácí tým. I sestava v zápase tomu odpovídala (domácí měli v průměru plných 131 ELO bodů navrch), ale podle výsledků mohu jen hádat, že tradičně houževnatí hosté nedali svou kůži zadarmo – celkem prohráli jen 4,5-3,5.
 
Jiří Myšulka
Vedoucí soutěže JmKPIIC
Soubor ke stažení: [pdf]

přidal Jiří Myšulka dne 17.10.2010 | sekce: Soutěže dospělých

Související dokumenty

vytvořeno název typ sekce
12.04.2011 JmKPIIC Závěrečná zpráva ke stažení
27.03.2011 JmKPIIC 11. kolo - postupují Vinohrady ke stažení
06.03.2011 JmKPIIC 10. kolo ke stažení
20.02.2011 JmKPIIC 9. kolo ke stažení
06.02.2011 JmKPIIC 8. kolo ke stažení
23.01.2011 JmKPIIC 7. kolo ke stažení
09.01.2011 JmKPIIC 6. kolo - doplněno ke stažení
27.12.2010 JmKPIIC 5. kolo ke stažení
21.12.2010 Ing. Jiří Myšulka kontakt
05.12.2010 JmKPIIC 4.kolo ke stažení
21.11.2010 JmKPIIC 3.kolo ke stažení
07.11.2010 JmKPIIC 2.kolo ke stažení
17.10.2010 JmKPIIC 1.kolo ke stažení
02.10.2010 JmKPIIC Úvodní zpráva ke stažení


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009