Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

O pohár BVK aneb vyprávěj a nekecej

Těžký je život šachového zpravodaje. Před turnajem všichni žadoní - napiš něco, vyprávěj! A po turnaji a přečtení článku? Prosím tě příště nekecej...

Po delším rozmýšlení, zda na turnaj vůbec vyrazit, přemohl Jana Kalendovského strach, že jako předem přihlášený bude rozhodčím naťukán do počítače, kontumován a před zraky dnešních i příštích generací ostudně veden v konečné tabulce jako suverénní břídil bez jediného bodu, jakž se mu stalo v jiném turnaji před rokem.

Příchod zpravodaje do sálu hned zvedl všem náladu, i když není úplně jisté, jestli rozesmáté obličeje nevyvolalo spíše nesmělé zapředení rozhovoru s pokladníkem o nutnosti platit turnajový obolus...

Po příspěvku do modré pokladničky padlo ještě dalších 7Kč za polévku z automatu (že by tento netradiční ranní mok místo pořádného životabudiče s obsahem "hořlavé kapaliny ostré, ale ve zředění příjemné vůně" byl příčinou podzimně pochmurného výkonu a ladění článku?), ale jako kompenzaci si autor mohl zdarma vychutnat analýzu senzační partie Kramnik - Nakamura "odněkud z Ruska"  v podání mistrů včetně nejvýše nasazeného hráče z klubu 2500+ Jana Bernáška.

Někteří přítomní se dokonce nechali inspirovat ďábelskou obětí kvality

a stvořili partii, kterou si Jan Kalendovský o přestávce za zájmu okolostojících pečlivě zaznamenal (inu paměť už tolik neslouží) a přináší nám ji v příloze.

Zde jako malé osvěžení jen půvabný závěrečný diagram. Poslední tah bílého byl 30. Sg7 a po 30. ... Db8 přišel čekaný-nečekaný 31. Dxe6 mat.

Všechny ostatní zážitky a klepy si už přečtěte v příloze. Jedinou výjimku učiníme u pozvánek na listopadový rapid v Bučovicích, součást Grand-Prix v rapidu a na lokomotivní rajče, kde Břetislav Eichler nahrál tolik pěkných fotek, že si můžete snad každou situaci z následujícího fejetonku najít i ve vizuální podobě - s díky jsme si je vypůjčili i do tohoto článku. No a výsledky samozřejmě hledejte v reportáži Neklana Vyskočila.

Otevřte si přílohu!

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal David Ciprys dne 27.09.2010 | sekce: Turnaje


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009