Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Blicák U Šťávů a evropské stříbro z Pardubic

Prázdniny (bez vysokoškoláků z celé republiky by šachové Brno bylo poloviční) a mamutí Czech Open v Pardubicích vylidnily brněnské šachové klubovny i hostince - zprávu z jednoho takového zařízení U Šťávů nám posílá Jan Kalendovský v příloze a do druhého U Pásků (majícího prozatímní azyl v klubovně Lokomotivy) náz zve na první srpnovou sobotu.

Pokud se nám ještě neozve někdo z přímých účastníků, budeme se muset u druhé půle pardubického šachového hemžení spokojit jen s výsledky na webu Czech Openu, které jsou letos mimořádě poctivě a aktuálně doprovázeny každodenními tiskovými zprávami.

Jižní Morava už tradičně nebere úspěchy v nejprestižnějších disciplínách (snad kromě fenomenálního devatenáctinásobného mistra ČR v dámě Jiřího Sysla), ale občas se zadaří v těch méně tradičních. Z bohaté fotogalerie Czech Openu jsme si dovolili vypůjčit čtyři jihomoravské úspěchy.

Na prvním snímku vidíme v plném soustředění a obležení diváků Martina Tajovského (sedí vlevo), který pro Duras Brno vybojoval se svým hradeckým parťákem Dušanem Škaloudem polovinu druhého místa na MČR v dosazováku, podávačkách, holanďanech či chcete-li v bughouse. Když si ve slovníku (třeba na Seznamu) necháte vyhledat překlad posledního názvu, docela to průběh této disciplíny vystihuje...

Další fotce dominuje Karel Kratochvíl v sestavě vítězného týmu blicáku čtyřčlenných družstev Loko Poruba. Zcela vpravo se krčí další brněnští medailisté Eva Kulovaná a Slávek Sládek z bronzového Neplechtýmu.

Na třetím snímku poznáváme vpravo FM Miroslava Jurku,, zkušeného maratónského blicaře, jehož vzpomínky na bleskové maratóny (včetně toho letošního) lze číst na pokračování na webu Durasu. Tentokrát vybojoval neoblíbenou, ale vzhledem ke konkurenci skvělou bramborovou medaili z MČR.

Poslední snímek nám představí nominálně nejvýše oceněného Jihomoravana - jedenáctiletý Benedikt Hofírek z Lokomotivy Brno se může od minulého týdne pyšnit titulem "stříbrný medailista z mistrovství Evropy amatérů do ratingu 1800" - blahopřejeme!

V tomto turnaji hraném souběžně s MČR v rapid šachu se dařilo i dalším našim. Sedmý přišel do cíle Milan Boháček z Boskovic a desátý Tomáš Vrzal z Poštorné (toho jsme viděli v minulém článku za gobanem hrát v Pardubicích piškvorky), který v posledním kole bojoval o medaili právě s Hofírkem.

Možná, že k mimořádné úspěšnosti přispěl i brněnský titulární partner turnaje - soutěž měla podtitul "Dopravní stavby Brno Open" a pan ředitel Vlastimil Chládek, který tou dobou pilně nabíral kondici a energii na alpských cyklostezkách, může být spokojen. Nabít energií se můžete i vy článkem a fotkami na jeho šachově-zážitkovém blogu.

Z Pardubic a Alp se však vraťme do Brna ke Šťávům, kde nás čeká nějaké to blicání, povídání a také jedna koncovka, která potvrzuje staré orientální rčení, že šachy jsou mořem, v němž může moucha pít a slon plavat. Otevřte si přílohu.

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal David Ciprys dne 31.07.2010 | sekce:


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009