Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Z lokálu U Pásků na Lokálku a do Omegy

Pásci opět žijí! Tuto radostnou zvěst nám přináší v příloze Jan Kalendovský. Zavřený lokál U Pásků prozatím zaměnili za Lokálku a jelikož alfou a omegou těchto každoměsíčních klání trvajících nepřetržitě už 11 let je harmonické a vyvážené hašení žízně ducha i těla šachovými kombinacemi a zlatavým mokem, vyhlédli si pořadatelé hotel Omega na Křídlovické ulici kousek za bývalým hostincem U Pásků.

Zda se další, už 138. díl bude blicat právě tam, opět na Lokálce nebo úplně někde jinde, se určitě dozvíme. Jisté však je, že to bude v sobotu 3. července, protože věcí pořadatelské cti je zahrát si Pásky první sobotu v měsíci, i kdyby trakače pršely a v nejbližším okolí se hrála třeba stovka jiných turnajů.

Zrovna tuto sobotu Páskům konkuroval nejen superturnaj v Hustopečích, ale i Rétiho memoriál v Pezinku nebo rapid v Bruntálu. Někteří tak vytušili svou šanci, přišli s úmyslem zapsat se do historických tabulek, ale ouha. Mezi vyrovnaným polem startujících se najednou objevila postava jednoho z nejúspěšnějších hráčů posledních dílů FM Miroslava Jurky a bylo po nadějích.

Mistr Jurka je buď starší než vypadá nebo má docela fenomenální paměť na události z raného mládí, v každém případě šachy hraje už přes čtvrtstoletí skutečně mistrovsky a pustil svým soupeřům z 22 partií jen jeden jediný bod.

Podrobnosti už si přečtěte v příloze a nezapomeňte se mrknout na poctu nováčkovi KP I. Sokolu Bzenec. Listováním v novinách odhalil Jan Kalendovský předchůdce dnešních bzeneckých borců už v roce 1891! Novinová trojtažka nese věnování „Věnováno plukovním lékařem Dr. Eduardem Mazelem c. a k. Důstojnickému kasínu v Bzenci...“

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal David Ciprys dne 07.06.2010 | sekce:


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009