Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Ladislav Palovský jede na olympiádu!

Skvělého úspěchu dosáhl člen Durasu Brno a předseda české komise rozhodčích IA Ladislav Palovský, když byl nominován ECU mezi 10 vyvolených evropských rozhodčích (8 mužů a 2 ženy) na šachovou olympiádu (celkově bude na olympiádě působit 60 rozhodčích), která se uskuteční v září tohoto roku v ruském Chanty-Mansijsku.
 
Jistě netřeba připomínat, že se jedná o velký osobní úspěch, díky němuž má šanci se v budoucnu zařadit po bok takových veličin, jakými byli či jsou K. Opočenský, M. Filip, F. Blatný, M. Vrabec, J. Šajtar, B. Modr, P. Votruba, F. Lipš. Takže Láďo, gratulujeme a v září hodně štěstí!!!
 Pro ty z vás, kdo Láďu osobně neznají, nabízím pár základních informací a také osobní pohled na základě vlastní zkušenosti.

Ladislav Palovský se narodil 17.1.1979 v Karviné, většinu svého šachového i osobního života však prožil v Orlové, kde společně s Jiřím Novákem (dnes místopředsedou Komise mládeže ŠSĆR) měl podíl na vytvoření sympaticky fungujícího šachového klubu, jejichž práci s mládeží by mohli leckde závidět (a já osobně jejich úžasnou klubovou vitrínu). Po úspěšném absolvování Přirodovědecké fakulty Masarykovy univerzity (obor makromolekulární chemie) v roce 2003, zakotvil v Brně a v roce 2007 se stal naším členem. Je ženatý a má jednu dceru. Z výčtu jeho současných funkcí uvádím: člen VV ŠSČR, předseda Komise rozhodčích ŠSČR, předseda Klasifikační komise ŠSČR, předseda Komise rozhodčích JMŠS. Schází už tedy snad jen populární funkce rostlináře...

Láďa je spolehlivý kamarád, člověk, který vždy obětavě pomůže, vysvětlí a je iniciativní při řešení jakýchkoli problémů. Jako pozitivní i negativní současně se mi jeví při diskusích, kdy je ochoten se pro jedinou pravdu bít do roztrhání těla. Jedna z věcí, která je mi ale na něm více sympatická je ta, že nikomu nestraní a podle zásady "padni komu padni" rozhodne klidně i v neprospěch vlastního klubu či hráče, což jistě nemožno svést pouze na fakt, že je pod velkou kontrolou či tlakem veřejnosti. Je až zvláštní vidět kombinaci výtečně erudovaného rozhodčího a jeho někdy snad až přehnaně pevných morálních zásad v době, ve které rozhoduje především honba za materiálními statky, mnohdy na úkor jakékoliv morálky a tudíž často i za jakoukoliv cenu.

Vážení přátelé, představuji vám člověka, který si zaslouží vaši pozornost a který ve svých 31 letech možná začíná velkou kariéru...

Soubor ke stažení: []

přidal Neklan Vyskočil dne 27.05.2010 | sekce: Zajímavosti


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009