Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Smůla s Adamovem a repete po 33 letech

Rozhodující utkání o postup nebo sestup má vždy svou specifickou atmosféru, v níž hrají roli i jiné faktory než ratingy jednotlivých hráčů - zrovna takový byl boj vedoucího (a dnes už druholigového) Adamova na půdě sestupem akutně ohrožené Lokomotivy Brno E.

Byť jsou v KP I. při dvou postupujících a až pěti sestupujících rozhodující zápasy skoro všechny, podle přiložené zprávy Jana Kalendovského potvrzené i z jiných zdrojů šlo skutečně o vyrovnaný mač, kde se štěstí usmálo na silnějšího až po dlouhém váhání a přesedávání ze strany na stranu.

Heslem hlavního sponzora českého sportu (byť toho času bez peněz ), společnosti Sazka, Pomáháme druhým vítězit se tentokrát řídil i sám autor přílohy.

K informačnímu šumu s kapitánem - "v naprosté většině utkání chybí Adamovu jeden hráč základní pětky" (ve skutečnosti v 8 zápasech měl Adamov "všech 5 pohromadě" ) se přidal i "respekt k šedinám soupeře" (v reálu, jak radno viděti, se o nějakých velkých šedinách dvojnásobného mistra ČR seniorů nedá mluvit)

Jan Píše; na snímku nikoliv na Lokálce ale "doma" v Adamově

a nakonec vše dokonal nedostatek odvahy, který podle hesla nedáš - dostaneš vedl místo konzumace soupeřovy věže ke ztrátě jedné těžké figury vlastní.

I tak ještě diváci dávali šance domácím na 4 : 4, ovšem už zmiňované rčení Štěstí přeje silnějšímu nemluví do větru. Jak k tomu přišlo, si přečtěte v příloze, kde se zároveň dozvíte, kdy se oba borci náležející k nejstarobylejšímu inventáři  Lokomotivy Brno (a v současnosti i Bystrc Oilers) utkali naposledy.

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal David Ciprys dne 13.04.2010 | sekce:


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009