Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Kolo štěstí u Pásků

FM Miroslav Jurka točil nejlépe kolem štěstí v březnovém dílu blicařského maratónu U Pásků na Starém Brně - narozeninová oslava zkrátila obvyklý tunajový režim o dobré dvě hodiny a tak musela nastoupit vynalézavost rozhodčího.

Zavrhl systém rozřaďovacích a finálových skupin jako organizačně a časově náročný, systém švýcarský jako počítačově náročný, systém "pavouk" (32 účastníků vyjmenovaných v příloze by pavouček s nožičkami směřujícími nahoru i dolů rozvěšel po svém vlákénku od 1. do 32. místa během pouhých 5 kol) jako stolově náročný a podle hesel v jednoduchosti je krása a každá změna je změnou k horšímu přijal obvyklý počet hráčů získaný násobením počtu stolů v hospůdce koeficientem 2 a turnaj uťal nikoliv po posledním 25 kole, ale v době určené pro opuštění sálu.

Prvek náhody je vlastní každé partii, bleskové zvlášť a tak pořadí 1. FM Miroslav Jurka, 2. Stanislav Staněk, 3. Milan Smištík atd. je určitě více dílem jejich blicařského umění a méně kola štěstí, které jim přihrávalo soupeře.

Tabulku i s příslušným komentářem si prohlédněte v příloze.

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal David Ciprys dne 08.03.2010 | sekce:


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009