Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Odveta proti Kuřimi a deset stupňů ke zlaté

Loni přesně před rokem popsal Jan Kalendovský marný boj tehdejšího bystrckého Průkopníka v KP I s Kuřimí B - tuto neděli si oba týmy v téměř stejných sestavách daly odvetu pod názvy Bystrc Oilers a Kuřim C.

Olejáři neponechali nic náhodě a vrhli do boje nejsilnější sestavu vedenou FM Davidem Holemářem. Náš zpravodaj si účast svého lídra doslova vysnil, jak se můžeme dočíst v příloze, a vůbec mu nevadilo, že ho mistr ve snu peskuje za přehlédnutý jedenáctitahový mat .

Všech 8 partií najdeme i s komentářem v příloze a samozřejme i něco navíc. Tentokrát je to upozornění, že první březnovou sobotu na tradičním blicáku u Pásků mají šanci na úspěch jen ti, kteří vyrazí ostře vpřed hned od prvního kola. Ve 13:00 totiž zazvoní zvonec, šachovým bojům bude konec a majitel hospůdky začne bleskově chystat oslavu šedesátin.

Dále si můžeme v předstihu přehrát partie Lokomotivy Brno B, která se dočkala svého premiérového vítězství ve 2. lize D. Domácí kapitán si nejvíce cenil závěrečnou pozici z partie Zavacký - Třasák. No řekli byste, že je černý totálně v ... matu? Stačí zahrát Kf2.

A na závěr perlička naznačená v nadpisu. Mladí už dnes sotva tuší, co vlastně znamená úsloví "postoupit do dalšího kola bez ztráty desítky", ale starší a pokročilí si jistě na velmi oblíbenou vědomostní soutěž "Deset stupňů ke zlaté" vzpomenou.

Jan Kalendovský však pro ještě větší pamětníky nachystal v příloze snímek, který by mohl mít naprosto stejný popisek, možná jen v malé úpravě "10° ke zlaté..." Rozhodně si přečtěte!

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal David Ciprys dne 01.03.2010 | sekce:


Aktuální akce

» 
» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009