Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Znojemská lekce v kotli bez bubnů

Brněnská Lokomotiva E vyrazila v neděli na jeden z nejdelších výletů v KP I. Kapitán a současně jeden ze dvou mašinfírů Michal Šípek neponechal nic náhodě a svolal posádku k brněnskému hlavnímu nádraží už v 7:30, ačkoliv zápas začínal o plné 2 hodiny později.

Žádný div, že po šťastném příjezdu do Znojma přečíslili hosté domácí v poměru 8 : 1, protože, jak už to v šachových klubech chodí, kromě kapitána chystajícího materiál nebývá po ostatních ještě pár minut před zápasem ani vidu ani slechu.

Bylo tak dost času usednout k "ranní kávě", kterou náš dvorní zpravodaj Jan Kalendovský blíže specifikuje slovy "desítka Krušovice 23 Kč". Během popíjení této vydatné kávy si všichni mohli prohlédnout nejen zrekonstruovaný interiér haly, ale i hemžení svalnatých pořízků v zamřížovaných helmách, chráničích a širokých ramenních vycpávkách honících se za šišatým nesmyslem při americkém fotbalu.

Naštěstí fandilo těmto perfektně vyzbrojeným násilníkům skoro stejně málo diváků jako šachistům  a tak se milovníci ticha za skleněnou stěnou mohli v klidu oddávat svým mírumilovným šachovým kombinacím. Jó to když na některých zápasech "tluče bubeníček, tluče na buben" a nebývá zdaleka jen jeden, chtělo by se některým labilnějším povahám vyběhnout z "šachovny" a přetáhnout paličkama, když už ne přímo bubeníka, tak alespoň rozhodčího...

Další komentáře a přehled partií i popartiových analýz už přenechejme Janu Kalendovskému. Přečtěte si v příloze!

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal David Ciprys dne 24.02.2010 | sekce:


Aktuální akce

» 
» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009