Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Bystrc ve Střelicích a zvonící kabát

Bystrčtí olejáři se v KP II cítí jen na návštěvě a rádi by se po roce vrátili opět "domů" do KP I - jediná zápasová remíza při 7 výhrách jim zatím dává za pravdu, ale jak uvidíme v přiložené zprávě Jana Kalendovského, ve Střelicích je místní Sokoli pořádně poklovali na začátku a na konci sestavy a jen díky hrdinskému středu pole (Píše 1, Kubíček 1, Hrdina 1) si odvezli nejtěsnější vítězství 4,5 : 3,5.

Příští kolo přivede do bystrcké klubovny prozatím druhou Kuřim C k rozhodujícímu mači soutěže. Jak se autor přílohy podřekl, "David Holemář má smlouvu na nejdůležitější zápasy" a tak mají kuřimští přípravu hned o něco snazší.

Jan Kalendovský se vůbec s chutí a rád podřekne, např. o zvonícím kabátu, který bohorovný (případně nahluchlý ) rozhodčí přešel mlčením. Ovšem na druhé straně - zkuste se vžít do jeho pocitů. V největším soustředění by měl vyskočit od své partie a bleskově, než zvonící a vibrující věcička přestane ukazovat směr, začít zuřivě rozebírat hromadu kabátů na věšáku a přistavené židli. Pokud se mu identifikace podaří, pak přísně pohledět do hracího sálu, zvednout provinilý kus oděvu před sebe a do ledového ticha zřetelně a zlověstně pronést: "Komu - to - patří!?"

Možná, kdyby za tento prohřešek (alespoň v nižších soutěžích) nebyl takový drakonický trest, viník by se rychle přiznal a rozhodčí nemusel dělat hluchého. A to jsme ještě neprobírali možnost, že zvuky uprostřed hromady utichnou, než k ní rozhodčí dokráčí...

Pojďme však zpět do "Cvičné kuchyně" střelické základní školy. Největší nářez se servíroval až na posledním, osmém talíři. Bílý Karel Glacner tam jako blesk z čistého nebe předložil soupeři ke konzumaci kvalitu, figuru a dámu současně. Samozřejmě větší bere, soupeř zkonzumoval dámu (kdyby vzal jen střelce, tak vyhrál, ale to by bylo nerytířské až zbabělé ) a věřte - neveřte, tak mu zaskočila v krku, že ji po deseti vynucených tazích vyvrátil i s pěšcem k tomu...

Ale bude nejlepší, když se vyprávění a partie podíváte sami v příloze.

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal David Ciprys dne 15.02.2010 | sekce:


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009