Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Bystrc poráží Lokomotivu

"Bystrc Oilers poráží Lokomotivu!", hlásá nadpis tradičního fejetonku Jana Kalendovského. Cudné zamlčení plného názvu dotyčného týmu (Lokomotiva G) nemějme autoru za zlé - v několikasetčleném velkoklubu i sedmý tým v pořadí má svou sílu. Vždyť ten osmý (Loko H) dokonce dýchá prozatím druhým Olejářům na postupová záda, byť i díky tomu, že má o předehraný zápas více.

Zápas začal téměř idylicky, "Svoji remízu s panem Hurtou si Jirka Řehůřek pochvaloval. Po necelé hodině hry byla podstatná část šachového materiálu zdárně vyměněna, Jirka odkráčel na tenis a Mirek se ve zbývajícím čase věnoval opravování školních sešitů..."

Poté však začali lokomotivní mladíčci zlobit. Ono se také proti jen lehce odrostlým dětem nehraje snadno - člověk má kdesi v skrytu mysli zafixováno, "Však on to někde zkazí..." a vystřízlivění často přijde, až už je pozdě.

Autor přílohy narazil na jiný psychologický problém - jeho mladý soupeř vypadající ještě mladší, než ve skutečnosti je, a tvářící se po každém tahu svého propastně silnějšího soupeře tak nešťastně, jakoby chápal skrytou sílu jeho tahů a chtěl se okamžitě vzdát, ukolébal jeho pozornost a v nestřeženém okamžiku se pustil do prudkého a přímočarého útoku na krále. Tím soupeře vyděsil, obral o klid a čas na hodinách a nakonec i spokojeně odpůlil.

Jak dopadl páteční turnaj U Šťávů, o čem se mluvilo v neděli U Pásků nebo jak se hrálo ve druhé lize mezi béčky Lokomotivy a Třebíče se dočtete v závěru. Ke zmíněným druholigovým partiím si můžete přidat i slovní komentář od Antonína Čížka.

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal David Ciprys dne 03.02.2010 | sekce:


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009