Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Tabulka úspěšnosti mládeže 2003/2004

Právě uzavřená tabulka úspěšnosti mládeže (viz příloha) nevypovídá o masové práci s mládeží v našem kraji, protože nezachycuje aktivity na úrovni kraje, okresů ani samotných oddílů. Tím, že však odráží účast na vrcholných „nadkrajských“ mistrovských mládežnických soutěžích, dokáže docela dobře zobrazit stav práce se špičkovou mládeží v našem regionu.

Tabulce vévodí brněnská Lokomotiva Brno (147 bodů), která sice na republice nedosahuje medailových umístění, ale má relativně široký a početný kolektiv dětí na velmi dobré úrovni. To stejné lze říci i o třetím celku v pořadí (Tatran Poštorná) (78 bodů). Druhý oddíl v pořadí, ZŠ Brankovice (96 bodů) dlouhá léta patří mezi silné mládežnické republikové kluby; v poslední době se však zdá, že mu chybí generace nejmladšího žactva.

Je dobře, že v tabulce jsou zastoupeny všechny okresy našeho kraje. Nemůžeme být však tak docela spokojeni s okresem Znojmo, kde sice sympatický mladý kolektiv sdružený kolem SPgŠ+G Znojmo dosahuje pěkných výsledků, na celý okres je však tento jediný oddíl zapojený do „nadkrajských“ soutěžích velmi málo. Situace není dobrá ani na okrese Brno-venkov, kde některé dravé oddíly s velkými postupovými ambicemi investují nemalé finanční prostředky do nákupu dospělých hráčů, na výchovu mládeže však nedají ani korunu. Je velká škoda, že výchova mládeže není pro sponzory uvedených oddílů dostatečně atraktivní.

Soubor ke stažení: [xls]

přidal Miroslav Hurta dne 02.08.2004 | sekce:


Aktuální akce

» 
» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009