Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Pohár města Bučovic potřetí pro Pláta

Důstojný návrat k tradiční kvalitě turnaje po znovuotevření silnice E50 do Bučovic zaznamenali v sobotu pořadatelé z Klubu šachistů i účastníci XXI ročníku Poháru města Bučovic v rapid šachu.

Bronzový Jan Uhmann ml. utrpěl jedinou prohru s Vojtou Plátem

Výsledky najdete zde

Méně údajů, ale zato s českou diakritikou najdete v příloze.

V souboji dvou mezinárodních mistrů podlehl Jan Sosna Vojtěchu Plátovi

Celkem 70 účastníků, z toho 5 držitelů mezinárodních titulů a dalších 20 silných hráčů s koeficientem vyšším než 2000 elo bodů znamená jedno z nejkvalitnějších obsazení v historii. Zájemci  přijeli z celé jižní a střední Moravy, ale také třeba až z Třince, Havířova, Pardubic nebo Šumperka.

Čerstvý padesátník z nedalekého Vyškova Zdeněk Kupčík (vlevo) proti Karlu Kratochvílovi, vedle FM Josef Mudrák, loňský vítěz Petr Kičmer a z obrazu na zdi přihlíží Miroslav Plát

Devíti koly turnaje prošel bez zaváhání šestnáctiletý mezinárodní mistr Vojtěch Plát (TŽ Třinec), získal 8 bodů a hlavní cenu. Svým zkušenějším soupeřům povolil jenom dvě remízy a v tomto turnaji zvítězil potřetí! I další finanční ceny brali mladí šachisté – junioři: 2. Karel Kratochvíl (Loko Brno) se 7,5 bodu a Jan Uhmann (Loko Brno) se 7 body.

Z hráčů Vyškovska byl nejlepší čerstvý padesátník Zdeněk Kupčík (MKS Vyškov) na 17. místě a na 18. místě následoval bučovický Petr Kunčar (Loko Brno), oba s 5,5 body.

Nejlepší z domácích borců Petr Kunčar bojuje uprostřed, společnost mu dělají po pravici WIM Věra Medunová a po levici Milan Kratochvíl

Cenu pro nejlepší ženu zaslouženě získala mezinárodní mistryně Věra Medunová (Loko Brno) celkově na 8. místě a nejlepším žákem byl Petr Čižinský z pardubických ŠK 2222 Polabiny na výborném 12. místě.

Nejstatečnější domácí žák Petr Smísitel získal výborné 4 body a skončil na 50. místě. I všech patnáct dalších žáků a žákyň dostalo upomínkové předměty a dárky.

Ředitel turnaje Vlastimil Sedlář (vpravo) si stihl i zahrát

Hlavním partnerem pořádajícího Klubu šachistů TJ Bučovice na této akci byl Městský úřad Bučovice a potom celá řada místních sponzorů. Všem děkujeme!