Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Školení a seminář rozhodčích R2 a R3, Brno 2009

V termínu 27.9.-28.9. se konalo v Brně tradiční školení a seminář rozhodčích R2 a R3. Tentokrát po dlouhodobém a úspěšném seriálu v Bobycentru, se letošní školení uskutečnilo v prostorách Střední průmyslové školy a Vyšší odborné školy technické na Sokolské ulici v Brně.


Pohled do učebny na "budoucí" rozhodčí

Jak už se stalo v našem kraji dobrým zvykem, tak lektorské obsazení ve složení - Jaroslav Benák, David Hampel, David Ciprys a Ladislav Palovský -  patří k tradičně "vysoce nadstandardním". Obzvláště přednáška Jaroslava Benáka na téma Pravidla šachu FIDE, se špetkou suchého "právnicko-zemanovského" humoru, bohatých praktických zkušenosti a šachových historek (typu "move-draw-clock"), byla doslova místy smíchem nakažlivá.


David Hampel přednáší soutěžní řád

Celkem 24 účastníků se sešlo na startu a v pondělí večer "pouze" 14 odcházelo s pocitem, že v horizontu "několika dnů" p.Kniezková v Ostravě jedním kliknutím a zápisem do databáze učiní z oněch šťastlivců právoplatné rozhodčí. Tento článek vychází se zpožděním dvou týdnů a chybu je nutné hledat u mne (začátek sezóny mě zastihl v kolotoči delegací - pro milovníky čísel cca 847 utkání) a pak v opravných termínech. Rychlý počtář zkalkuluje, že "úmrtnost" školení je neuvěřitelných 42%, po opravných termínech 4 uchazečů se počet úspěšných rozrostl o 3 další a tak 30% neúspěšných uchazečů o kvalifikaci R2 nebo R3 mne jednoznačně katapultovala na první místo "vyhazovače" jak na krajské, tak na celostátní úrovni (což určitě není a nebylo mým cílem, ale doba, kdy tyto kurzy byly jednoduchou "dávačkou" je dávno v propadlišti dějin). Stále tedy doufám, že "Prušánky a Sudoměřice" se ještě ozvou a domluvíme spolu opravný termín.   


DH: To je docela dost málo, bída, co ?? 
JB:  To není bída, to je průser!


Díky uchazečům, kteří si přinesli po dohodě vlastní notebook, se nedělní odpolední školení R2 proměnilo v počítačovou učebnu a praktická výuka s programem Swissmanager trvala 3-4 hodiny. V pondělí si pak všichni mohli vyzkoušet práci s digitálními hodinami DGT 2010, 2000 a XL (mimochodem nákupní akce "stále trvá") a v praxi nastavit "nejen" tempo v KP 1 (90/40 tahu + 30 minut do konce s přidáváním 30s na každý provedený tah od začátku partie pro každého hráče). Na tradiční scénky se nedostalo, protože o tuto část se na projektorovém plátně postarali "profesor Dr. von Fritz", "Veleryba" a "další prográmky z rodinky Chessbase". Možná v budoucnu se po kompletaci všech 16 dílů pořadu Kurz pravidel (který má V šachu před sebou již poslední 2 díly) podaří sestříhat zajímavý "školící materiál nejen pro rozhodčí".

Výsledky závěrečných písemných testů si můžete prohlédnout v příloze, k absolvování zkoušky stačilo 75%. Pro účastníky semináře nebyla zkouška povinná. Na konci je nutné vyslovit poděkování Ing. Zdeňku Vojáčkovi, který "ideální školní prostory" pomohl zajistit (učebna s projektorem pro školení SM, wifi a internetové připojení, tabule, bagetový a 2x nápojový automat, kouření na dvoře školy a řada restaurací v okolí se opravdu může pyšnit označením "Značka ideál").

Soubor ke stažení: [xls]

přidal Ladislav Palovský dne 12.10.2009 | sekce: Informace komisí


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009