Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Pružnost a pevnost za šachovnicí aneb Stanislav Věchet šedesátníkem!

Jsou lidé, které znáte od nepaměti, ale jejichž přestup mezi seniory vám přijde jaksi nepatřičný - k jejich až marnotratně rozdávané energii a neuvěřitelně širokému záběru všemožných aktivit představa teplých papučí a odpočinku před televizí prostě nesedí.

Doc. Ing. Stanislav Věchet, CSc., docent Vysokého učení technického v Brně a jeden z nejlepších brněnských šachistů posledních čtyř desítek let se právě dnes, 13. září dožívá 60 let. Blahopřejeme!

Už jen vyslovení názvů předmětů jako Pružnost a pevnost či Mezní stavy materiálu nebo představa rozboru změti čar na fázovém diagramu u ústní zkoušky (náš oslavenec se zcela přesně věnuje laboratornímu zkoušení kovových materiálů a jejich únavovým vlastnostem) vyvolává u mnoha studentů husí kůži a svírání žaludku a podle Jana Kalendovského, který nám připravil zasvěcený šachový medailonek v příloze, stejnou husí kůži a svírání žaludku zažívali v uplynulých 40 letech šachoví soupeři v pružných a pevných výstavbách neotřelých variant dokonale rozpracovaných v domácí šachové laboratoři.

Stanislav Věchet vers. Eduard Meduna v extraligovém duelu Lokomotiva Brno - Mahrla Praha 2006/2007

Od 70. let nastupoval Stanislav Věchet v různých brněnských oddílech v tehdejší národní lize i celostátní lize a alespoň jednou vyhrál snad všechny významné brněnské turnaje, jako kdysi elitní Gargulákův memoriál či první ročník Olexova memoriálu.

V sezóně 1977/1978 vybojoval v celostátní lize za Královopolskou (dnešní Duras) na 3. šachovnici 9/13, druhý nejlepší výsledek tehdejšího extraligového ročníku. Tím splnil technickou podmínku pro udělení tehdy výjimečného titulu "Mistr sportu" - v předlistopadové éře byli v Brně a celém Jihomoravském kraji jen dva takoví borci - IM Josef Augustin a MS František Blatný.

Ale dál už si počtěte v příloze, najdete tam nejen skvělé výsledky, ale i nápadité partie a spoustu historek i jeden hlavolam - kde ztratil bílý tempo, když v korektním ligovém souboji vznikla po 12. tahu bílého (který tedy táhl 12x, kdežto soupeř jen 11x) naprosto symetrická pozice ?

Hodně zdraví a úspěchů šachových i pracovních přejí (nejen) jihomoravští šachisté!

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal David Ciprys dne 13.09.2009 | sekce: Informace komisí


Aktuální akce

» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009