Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Červnoví Pásci a Richard Réti

Sobota 6. června byl den nabitý šachem - superturnaj v Hustopečích ani oblíbený blicák v Podhradní Lhotě nemohly odradit tradiční sestavu borců na "First Saturday" u Pásků.

Dokonce se o tom mluvilo i v televizi! Tedy nikoliv o turnaji u Pásků, ale o tom, že 6. června vzpomínáme 80. výročí předčasného skonu Richarda Rétiho, což divákům v Kalendáriu naservírovala Saskia Burešová. To v programu vyšťáral Jan Kalendovský (kdo ví, jestli v tom nemá prsty ) a v příloze přidal i jeden z Rétiho dobových novinových komentářů.

Hlavní je však samozřejmě tabulka a zpráva od Pásků, kde triumfoval druhý nejčastější vítěz (po Davidu Holemářovi) Milan Smištík. Kromě toho se zde dočteme i o "nesmrtelné" partii Reného Přibyla proti Sergeji Movsesjanovi, v níž brněnský borec slavně zvítězil. Sergej měl tehdy teprve 12 let, ale Renek také jen 23, takže ani takovou výhru nelze podceňovat .

Navíc šachoví velikáni se zpravidla projevují už v útlém věku, což nám Jan Kalendovský dokáže na jedné odvážné blicce Roberta Hübnera, někdejšího světového hráče č.3, když mu bylo pouhých 9 let. Ale na to už se mrkněte v příloze.

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal David Ciprys dne 10.06.2009 | sekce:


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009