Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Bleskovým přeborníkem Brna stejné trio jako loni

Bronislav Vymazal, Neklan Vyskočil a Libor Veselý si zopakovali loňský triumf ve finále mistrovství Brna v bleskové hře jednotlivců - hned za nimi skončil Jan Kalendovský a tak si můžete prohlédnout nejen výsledkové tabulky zde, ale i komentář hezky z horních pater této tradiční soutěže.

Podle pečlivě vedených statistik autora přílohy je nejtradičnějším a těžko překonatelným účastníkem František Vykydal (hrál 37 ročníků), což nikoho moc nepřekvapí. Největší šanci vytřít zrak všem seniorům v této statistice má Neklan Vyskočil. Už má na kontě 17 startů a těch dalších 20 jako pan Vykydal by mohl hravě zvládnout.

Pokud jste už četli fejetonek Jana Kalendovského o blicáku družstev, pak si skočte v příloze rovnou na stranu 8, kde začíná popis cesty za bramborovou medailí v jednotlivcích. Tato cenná medaile byla okořeněna nikoliv kminem, jak se na bramboru sluší, ale těžkým dilematem, zda má věhlasný kritik rozhodčích a nových pořádků v Pravidlech použít služeb rozhodčího k docílení výhry nad soupeřem, jemuž zacinkal v kapse zvonec. Když je navíc tím soupeřem vlastní kapitán ze soutěží družstev, přechází dilema v trudnou meditaci nad osudem křehkého zrnka mezi dvěma mlýnskými kameny. "Kdyby aspoň řekl - Promiň - a neodporoval, hráli bychom dál...", zdůvodňuje si autor svou nekompromisnost, aby ho vzápětí dostihly výčitky, "Vole, měls to za potřebí, za to tě jistě pánbůh potrestá"

Kdo byl oním soupeřem bleskově reagujícím na reklamaci zvonění, "To v blickách neplatí", jistě tušíte, ale pro jistotu si to ověřte v příloze.

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal David Ciprys dne 09.06.2009 | sekce:


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009