Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Bleskovým přeborníkem Brna Duras

Přebory Brna družstev v bleskové hře mají úctyhodnou tradici (letos se hrálo po třiapadesáté) a zpravidla i výbornou účast - ligovými borci se v nové klubovně Lokomotivy Brno jen hemžilo, byť žádný dream-team jako loni (GM Polák, IM Bernášek, IM Chytilek, FM Lahner) tentokrát nehrál.

Výsledkové tabulky najdete zde

Fotografie najdete zde

 

Suverénním vítězem se stalo první družstvo nováčka extraligy Durasu Brno ve složení (nahoře zprava) FM Neklan Vyskočil, FM Bronislav Vymazal, FM Miroslav Jurka a Tomáš Mudra (jediný hráč bez titulu, ale také jediný se 100% bodovým ziskem).

Druhý skončil obhájce titulu Lokomotiva Brno, na kterou právě ladí taktiku první dva hráči Durasu Vyskočil a Vymazal - porada byla úspěšná, zápas skončil 3,5:0,5. Stejným poměrem vyprovodil Duras i bronzového nováčka 2. ligy ŠK 64 Brno - na dalším snímku pozorně koučovaného kapitánem Josefem Spodným.

Náš zpravodaj Jan Kalendovský byl svým kapitánem usazen do družstva s písmenkem B vedle WIM Věry Medunové a tato pozice mu evidentně seděla - nejenže uhrál pěkných 10/14, ale ještě si i řadu partií zapamatoval a předvede nám je v příloze.

Tam se dočteme i spoustu dalších postřehů a zajímavostí, včetně jedné smutné zprávy o úmrtí Rudolfa Kučíka, nepřehlédnutelné postavy brněnského šachu, jehož malá hyperaktivní postava v obnošeném tmavém obleku proslulá břitkými komentáři nebo nečitelnými partiáři se záplavou otazníků a vykřičníků vyzařovala cosi starosvětského a neprehlédnutelného. Pana Kučíka si nebylo možno splést s nikým jiným. Bylo mu 86 let.

A teď už se s chutí pusťte do přílohy.

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal David Ciprys dne 30.05.2009 | sekce:


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009