Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Ve čtvrtém kole Přeboru JmŠS Jurka - Urbanec remis, čelo se srovnalo.

Odhodlané podání ruky, ale s širokým úsměvem na rtech (viz přiložený snímek) předznamenalo odhodlání obou favoritů Miroslava Jurky a Ladislava Urbance bojovat o titul krajského přeborníka, ale až později s méně nebezpečnými soupeři. Partie skončila remízou. V dalších partiích z čela turnaje vyhráli Markovič, Tikovský a Mlýnek. V čele je tak se 3,5 body tříčlenná skupinka Urbanec, Markovič a Pestov. Na první šachovnici nastoupí dnes opět Ladislav Urbanec, tentokrát proti 8. nasazenému Ivanu Markovičovi. V následující 11 členné skupině se 3 body najdeme z našich hráčů Miroslava Jurku, Alexandra Tikovského, Jiřího Mališe, Petra Mlýnka, Ondřeje Nepomuckého a Luboše Kuchynku. Mezi ženami získala Anna Bálková cenný skalp zlínského Ludovíta Balážece a opět tak o půlku předstihla Štěpánku Adámkovou, která remízovala s Karlem Švihelem. V kategorii dorostenců se konečně začal prosazovat Tomáš Mudra, jenž porazil známého Rakušana ve znojemských službách Hannese Schirmbecka a spolu s Bálkovou vedou s 2,5 body i kategorii juniorů. Za nimi jsou se 2 body junior Martin Nový a dorostenec Radek Šťastný.
OPENem B zatím bez ztráty bodu prochází Pavel Kubíček z Ořechova. Ve včerejší partii nebyl nijak galantní a s půvabnou Polkou Dorotou Rzepeckou se vypořádal stejně jako se všemi předchozími soupeři. Dnes se střetne černými s Karlem Martíškem, který je se 3,5 body na samostatném 2. místě.
Velmistrovský turnaj pokračoval včera 2 koly a opět pro nás velmi úspěšnými. Radek Kalod remízoval se Slovákem Petríkem a vyhrál s Rakušanem Groetzem, Tomáš Polák vyhrál s Černouškem a remízoval s Petríkem. Oba borci se tak dostali do plusu, Kalod je spolu s Rašíkem a Kovchanem v průběžném pořadí s +2 na 2.-4. místě za Mistou, který má +3.
Ve dvojkole mistrovských turnajů měl nejvíce sil Roman Chytílek, když získal 1,5 bodu a s celkovým ziskem 3,5/5 je nejúspěšnějším z šestice Brňanů. 50% bodový zisk si na svá konta připsali Petr Pisk, Petr Skácelík, Neklan Vyskočil a konečně i Petr Buchníček, jenž už body potřeboval jako sůl. V mínusu tak zůstal jen David Holemář, který prohrál s vedoucím Schwarzem a remízoval s Báňasem.
Další kolo začíná dnes v 15,30 hodin, výsledky a průběžné pořadí lze aktuálně sledovat na stránkách ŠK Duras.
Na přiloženém snímku napovídá široký úsměv obou aktérů Miroslava Jurky a Ladislava Urbance, že tuto prestižní partii prvních nasazených asi nehodlají lámat přes koleno a s exekucemi si raději počkají, až jim švýcar předhodí stravitelnější sousto. Za nimi obdobně v pohodě Angličan Kemal Ozeren a Ondřej Nepomucký.

Soubor ke stažení: [JPG]

přidal David Ciprys dne 07.07.2004 | sekce: Soutěže dospělých


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009