Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Tomáš Petráň mistrem ČR aneb nedlužíme něco neslyšícím?

Tomáš Petráň, kdysi opora Pálavy Mikulov sahající v době její největší slávy v osmdesátých letech po účasti v národní lize a dnes kmenový hráč Šachu Pavlov (malebné vinařské obce sevřené vrcholky Pálavy a Novomlýnskými jezery) se stal v Ostravě mistrem ČR neslyšících. Díky Janu Kalendovskému se můžeme podívat na výsledky i několik fotografií.

Uprostřed partie Petráň (vpravo) - Borovičková

Výsledky MČR neslyšících najdete zde

Fotografie z MČR najdete zde

Horším pomocným hodnocením skončil druhý mnohonásobný český šampion a nekorunovaný král českých neslyšících šachistů Jaroslav Schmidt z Prahy.

Jaroslav Schmidt jako trenér bronzového týmu žen na MS neslyšících 2006 v Maďarsku

Překvapivě třetí skončil mladý brněnský Martin Paulík, který tolik překvapil na letošních jarních soutěžích mládeže (na dolním snímku druhý zprava).

Hodně se mluví o podceňování soutěží seniorů, zejména ve srovnání s německy mluvícími zeměmi, ale kdo z nás byl někdy na soutěži neslyšících, nevidomých nebo pohybově handicapovaných? Co víme o jejich soutěžích, výsledcích, potřebách a problémech? Nezasloužili by si v šachových orgánech svého "zmocněnce", podobně jako jej mají šachisté korespondenční či skladební?

Takto nás na poslední Olympiádě v Drážďanech reprezentovala v týmu neslyšících Anna Rývová z Prahy. Ing. Petráňovi popřejme, ať jeho diplom není poslední a nám všem, ať se o šachy handicapovaných zajímáme o trošku více než nyní. Zaslouží si to.

Přečtěte si přílohu od Jana Kalendovského!

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal David Ciprys dne 30.05.2009 | sekce:


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009