Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Petriapohár očima vítězného seniora

"Kolaudace" nové klubovny Lokomotivy Brno v klenutých (jak by to popsali optimisté), suterénních (tak by se asi vyjádřili realisté) či chcete-li sklepních prostorách (což je výraz našeho skeptického zpravodaje Jana Kalendovského) proběhla v sobotu za převážné spokojenosti padesátky hráčů i zvědavců.

Sem tam ke spokojenosti ještě něco chybělo - těm ostýchavějším třeba dveře u kabinek na toaletách , ale jinak Lokomotiva zaslouží absolutorium za rychlost, s jakou se vzpamatovala z tvrdého přistání po pádu ze šachového nebe v Bobycentru.

Jan Kalendovský si podle svého zvyku všímal hlavně návštěvníků a zajímavostí okolo turnaje (na které dohlédl ze svého místa v bufetu ) a provede nás svým lehkým perem turnajem se zvláštním zřetelem na boj o prvenství v kategorii seniorů, u nás (na rozdíl třeba od Německa) značně podceňované, což má z první ruky, protože se jejím vítězem, při vší skromnosti, stal právě on .

Určitě úsměvné je sebevražedné svázání soupeřova nebezpečně postouplého pěšce v partii s Edou Medunou juniorem ("Tak, a teď máš pěšce svázaného, na novou dámu zapomeň, chlapče..." načež si ji chlapec stejně postavil a ještě tím napadl soupeřovu svazující a nekrytou královnu, takže "rozhodující" svázání bylo skutečně rozhodující - jako kdybychom tento rychlý a neúprosný sled pocitů od rajských až po pekelné všichni neznali... 

Na další partie a příhody už se podívejte sami v příloze. Výsledky si můžete připomenout zde a obrazově se k turnaji vrátit na stránkách Šachových správ, kde ale musíte vzhledem k neuvěřitelné zpravodajské výkonnosti autora serveru Petera Mega zalistovat hodně dozadu k 16. květnu. 

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal David Ciprys dne 19.05.2009 | sekce: Turnaje


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009