Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Dvojitá aprílová porce u Pásků

"Hrajem ještě jednou!" Toto šibalské zvolání méně úspěšných blicařů po skončení mnohakolového turnaje určitě znáte - ale asi sotva jste se s něčím podobným setkali ve skutečnosti.

To borci z nekonečného seriálu bleskových turnajů U Pásků na Starém Brně nejsou žádná ořezávátka a když se první aprílovou sobotu zcela nečekaně a premérově zapsal do listiny vítězů Karel Kredl z Kuřimi, skutečně si turnaj zopákli v téměř stejné sestavě jako ten první .

Stálý a velmi výkonný rozhodčí, zpravodaj a konzument na těchto akcích Jan Kalendovský se během druhého turnaje věnoval hlavně posledním dvěma činnostem a tak si ještě kromě lehce poplašné zprávy o budoucnosti šachu v Zakřanech můžeme prohlédnout tabulky dvou menších turnájků U Šťávů v Bystrci a přehrát si jednu originální partii jubilanta Jana Píšeho, kterou společně s nečekanými souvislostmi náchodského a brněnského šachu objevil Jaroslav Čáp z Náchoda.

Typicky Píšovsky odloženou rošádu, místo níž se černý král osobně vydal zachraňovat pozici oklikou přes dámské křídlo až na a3 a odtud středem šachovnice zpět na f6, si můžete s dalšími informacemi od Jana Kalendovského přečíst v příloze.

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal David Ciprys dne 08.04.2009 | sekce:


Aktuální akce

» 
» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009