Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

2. liga E - Poštorná s kanárem u všech rohatých

Postup Tatranu Litovel do první ligy už byl dávno jasný, sestup Tatranu Poštorná také - dnešní závěrečné kolo II ligy E rozhodlo o sestupu AŠK DA Olomouc a ŠK Staré Město C.

Papírové předpoklady se tentokrát naplnily dokonale. První dvě místa obsadily elově nejsilnější zálohy prvoligové Litovle a extraligového Grygova, do krajských přeborů padají tři týmy s nejnižším průměrem soupisek.

Ostře sledované byly dnes především zápasy z konce tabulky. Duras Brno C vyrazil do Šumperka v úderné sestavě s jedinou slabinkou na 8. šachovnici, kde si domácí kapitán a rozhodčí v jedné osobě Roman Vicenec připsal kontumační vítězství hned z výkopu. O přesném průběhu zápasu, v němž oběma týmům stačí remíza 4 : 4, je těžké spekulovat, v každém případě za Duras vyrovnal nekompromisní borec Tomáš Mudra (letos 10 rezultativních výsledků, žádná remis) a pak už asi byl nejvyšší čas zahájit remízová rokování, než se ještě něco nemilého semele... Tedy Sokol Šumperk - Duras Brno C 4 : 4.

Tento výsledek odsoudil k sestupu Staré Město C přes kanonádu kola s neuvěřitelným součtem 8 : 0, o které se dočteme v závěru článku. Ve Starém Městě však nemusejí smutnit, jejich neuvěřitelně široká hráčská základna dokázala i přes 3 družstva v lize vyhrát Zlínský krajský přebor a tak dojde jen k formální výměně Déčka za Céčko.

Remíza Šumperka a Durasu vzala vítr z plachet i vojákům z AŠK Olomouc, kteří by museli rozsekat Staré Město B v jeho domácím prostředí skoro na takový cimpr campr jako Céčko Starého Města Poštornou. To se však dalo stěží očekávat, loňský prvoligový tým nastoupil v reprezentační sestavě a po nějakých 3 hodinkách už bylo jasné, že za kratší konec budou tahat hosté. První rána kapitána vzešla velmi rychle černými od FM Fery Vrány proti Martinu Dvořákovi (na snímku v popředí),

aby i za stavu 4,5 : 2,5 domácí lídr FM Jan Hudeček (v pozadí) trápil v koncovce Tomáše Zbořila, až jej nakonec po více než 5 hodinách hry skutečně udolal. Celkově tedy ŠK Staré Město B - AŠK DA Olomouc 5,5 : 2,5.

V dalších zápase už o nic nešlo, nepočítáme-li docela vysokou prestiž duelu extraligových záloh ŠK Zlín B - A64 Grygov B, které skončilo těsnou prohrou domácích 3,5 : 4,5.

V novém domácím prostředí se vytáhly obě Lokomotivy Brno. Béčko přehrálo Holešov (opět bez svých dvou hvězd IM Zpěváka a FM Mudráka) vysoko 6 : 2, Céčko získalo ještě cennější skalp vítězné Litovle B 5 : 3, která však, pravda, nasadila tentokrát sestavu blížící se spíše písmenku C než B.

Na závěr se pojďme krátce mrknout na utkání Starého Města C s Poštornou, které má šanci dostat se do análů. Skončilo letos nějaké ligové utkání kanárem 8 : 0?

Finis coronat opus, tedy konec korunuje dílo, museli si dnes říct borci z Tatranu Poštorná, kterým se do posledního utkání zhuštěně promítlo vše, co je pronásledovalo po celou sezónu. Začalo to hned při startu kontumací za neobsazenou 8. šachovnici, pokračovalo ztrátou figury nejzkušenějšího poštorenského borce Miloslava Němce, která se u něj letos zjevuje s železnou pravidelnosti okolo 20. tahu ("Od 15. do 25. tahu si sedět na rukou a po každém tahu se podívat, jestli nehrozí ztráta figury" , žertovali hosté cestou na zápas se svým seniorem),

Střed domácího pole - zleva Pavel Dvouletý, Josef Knotek a kapitán Radovan Studený

tragickou časovkou kapitána Davida Cipryse a jeho souseda Jana Bohuslava, impulzívní ztrátou kontroly nad partií velmi invenčního, ale netrpělivého lídra Milana Segeta,

Čelo domácích - zleva Jaroslav Sháněl, Jakub Uřičář a Jan Horsák

zvratem v dobře založené partii Petra Věžníka a masakrem náhradníka na poslední šachovnici.

Na sedmičce zahajují bílými domácí Michal Staufčík, černými hostující Jiří Kratochvíl, poslední šachovnice zeje prázdnotou

Úplně na závěr zbývá objasnit "rohatý" výraz z titulku článku. Nebylo to zaklení hostů po dokonání kanára, dnes se skutečně hrálo "u všech rohatých". V přízemí staroměstského Sportovně-kulturního centra se totiž konala velká výstava trofejí srnčích, jeleních, mufloních a jiných, která byla bohatě navštívena myslivci ze široka daleka (ani nebylo kde zaparkovat). Ti rohy a parohy pozorně prohlíželi, počítali a měřili, než skončili ve vedlejším sále na pivu a daňčím guláši .

Soubor ke stažení: [doc]

přidal David Ciprys dne 05.04.2009 | sekce: Soutěže dospělých

Související dokumenty

vytvořeno název typ sekce
13.04.2009 2. liga E - partie z 1.-11. kola ke stažení
13.04.2009 2. liga E - závěrečná zpráva ke stažení
05.04.2009 2. liga E - Poštorná s kanárem u všech rohatých ke stažení
22.03.2009 2. liga E - Litovel nahoru, Poštorná dolů ke stažení
22.02.2009 2. liga E - rozdávání favoritů a úroda kontumací ke stažení
08.02.2009 2. liga E - na konci se vyjasňuje ke stažení
25.01.2009 2. liga E - souboj titánů s pachutí pelyňku ke stažení
11.01.2009 2. liga E - nováček ze Šumperka poprvé vítězí ke stažení
21.12.2008 2. liga E - půlmistrem Litovel, Šumperk v pěti ke stažení
07.12.2008 2. liga E - Duras vstal z mrtvých a porazil Grygov ke stažení
23.11.2008 2. liga E - nadílky v Grygově a Litovli ke stažení
09.11.2008 2. liga E - hosté domácí nešetřili ke stažení
12.10.2008 2. liga E - favoriti a outsideři v ráži ke stažení
12.10.2008 2. liga E - úvodní zpráva ke stažení


Aktuální akce

» 
» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009