Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Zápas v Pavlovicích a sedmdesátník Píše

Nedělní mač vedoucích celků KP II C Velkých Pavlovic a brněnské Lokálky F byl opravdovým vyvrcholením celé soutěže - kromě postupu do KP I lítalo ve vzduchu i neskutečných 240 litrů ! A to litrů nefalšovaných a nepančovaných, vždyť Velké Pavlovice jsou centrem jedné ze čtyř moravských vinařských oblastí, do níž patří nejen největší vinařská obec v ČR Velké Bílovice (Velké Pavlovice jsou až druhé), ale i šachu zaslíbené "Město dobrého vína" Hustopeče.

Menší problém s hledáním hrací místnosti na Hodonínské ulici je pochopitelný u hostů z velkoměsta, kteří nemají zažito že Hodonínská ulice je ta, která vede do Hodonína. Jak prosté. To v Brně na sídlišti Vinohrady mají ulice se jmény snad všech vinařských obcí, včetně ulice Velkopavlovické, ovšem ty vedou jen od jednoho paneláku ke druhému. Nakonec pražskou Pařížskou třídou byste do Paříže také sotva došli, že...

Po lehce kuriózním startu utkání, kdy v hrací místnosti kromě hráčů z Brna a rozhodčího byli jen domácí hosté od Havlíčkova Brodu, se přece jen začalo střílet naostro a dlouho to vypadalo, alespoň podle popisu Jana Kalendovského v příloze, na rovinu či těsný úspěch domácích. S ubývajícím časem na hodinách se však stěstí přiklonilo na stranu hostující Lokomotivy a ani zmíňovaných 240 litrů už neuchránilo domácí od porážky 3,5:4,5.

Jako prémii a předpremiéru ke čtvrtečním sedmdesátinám jednoho ze symbolů brněnského šachu posledního půlstoletí si můžete na konci přílohy přečíst pár řádek o Janovi Píše, který vypadá naprosto stejně jako na následující fotografii 30 let staré, kdy byl na vrcholu šachových sil. Aby ne, když mu strana a vláda zajistila jako doktorovi přírodních věd lukrativní místo pomocného dělníka v papírnách a plně tak podpořila realizaci jeho originálních myšlenek na 64 polích .

Přečtěte si v příloze.

Soubor ke stažení: [doc]

přidal David Ciprys dne 24.03.2009 | sekce:


Aktuální akce

» 
» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009