Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Mistr extraligy, matematik a konzul oslavují

"Nezapomněli jste blahopřát?" "Ale to víte, že zapomněli!" Třetího března oslavili kulaté výročí hned tři prominentní šachisté úspěšně spojující svůj královský koníček s výjimečnou dráhou profesní - padesátky se dožil člen vítězného družstva extraligy 1987/1988 Ing Lubomír Kiša, profesí výrobní náměstek PKI Teplotechna Brno.

Lubomír Kiša (vlevo) hraje s Milošem Možným. "Kdy a kde sice nevím", píše Jan Kalendovský, "ale vypadá (podobně jako Dr. Píše) furt stejně..."

Kdyby se hrálo MČR rodinných týmů, měl by manžel přebornice republiky Petry Kišové - Polákové, švagr velmistra Tomáše Poláka etc. etc. obrovskou šanci na titul další .

Věkově prostředním z trojice oslavenců je šedesátník Doc. RNDr. Ivan Kopeček, CSc., kdysi finalista přeboru republiky dorostenců a zakládající člen University Brno (1968), dnes docent a předseda Akademického senátu Fakulty informatiky Masarykovy university. Šachy už dnes hraje maximálně jako občasný V.I.P., ale jako vrstevník Jana Kalendovského nemůže v přehledu chybět.

Posledním výročím je 50 let od úmrtí Williama Alfreda Donegana (1883-1959), amerického konzula v Brně, profesora češtiny, jinak diplomata a noblesního gentlemana působícího 30 let ve všech koutech Evropy. Ještě jako mladík se stal v roce 1905 členem Spolku českých šachistů v Brně a o dva roky později zakladatelem a prvním předsedou brněnského Deutscher Schachverein. Dokonce stál u premiéry Aljechinovy obrany v konzultační partii s vycházející hvězdou světového šachu v roce 1921! Poprávu se W. A. Donegan dostal i do Encyklopedie dějin města Brna.

Prvním dvěma oslavencům přejeme hodně zdraví, posledně jmenovanému trvalou památku v paměti nejen města Brna. Určitě si přečtěte více v příloze!

Soubor ke stažení: [doc]

přidal David Ciprys dne 05.03.2009 | sekce:


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009