Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Jubilant Miroslav Jandl

V pátek 6. února oslaví v plné svěžesti a s velkou šachovou chutí osmdesáté narozeniny pan Miroslav Jandl z MKS Vyškov - za všechny početné přátele a známé, které našel za šachovnicí během desítek let své aktivní činnosti mu vše nejlepší, hodně zdraví a co nejvíce vítězných partií přejí zástupci Okresního šachového svazu Vyškov, k nimž se jistě připojí i všichni čtenáři těchto stránek.

 

Pan Jandl je nejstarším aktivním šachistou na Vyškovsku a stále velkou oporou svého družstva MKS Vyškov B na 3. šachovnici KP II.

Jeho původním mateřským oddílem je však Sokol Rousínovec, který střední a starší generace zná jako přední jihomoravský oddíl hrající v roce 1984 dokonce kvalifikaci o národní ligu. Ke "zlatým hochům" tohoto období patřili Jiří Moučka, Zdeněk Kupčík, František Kejík, Vlastimil Pech, Stanislav Spáčil, Bohumil Urban, Karel Zejda a další.

Agilní vyškovští kolegové přivezli oslavence na pondělní konferenci JmŠS k malému interview s naším dvorním dopisovatelem Janem Kalendovským. Ten se mu hned připomněl vzájemnou partií z roku 1972 a vzápětí se rozproudil hovor o počátcích šachu v Rousínovci počátkem padesátých let, o vrcholu v už zmiňovaném roce 1984 až po splynutí Rousínovce se dvěma vyškovskými kluby do dnešního MKS Vyškov.

 

Nemůže chybět veselá příhoda ze šachového života, několik komentovaných partií a podle zvyku autora povídání v příloze i pár výsledků šachistů z někdejšího Sokola Rousínovec.

Popřejme oslavenci ještě jednou hodně zdraví a pak už jen zbývá kliknout na přílohu - příjemné čtení!

Soubor ke stažení: [doc]

přidal David Ciprys dne 05.02.2009 | sekce:


Aktuální akce

» 
» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009