Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Černobílé vzpomínání Průkopníka na Kuřim

"Dobré ráno, nemohl jsem dospat, v hlavě se mi ty moje fejetony honí tak kolem čtvrté ráno - tož jsem o půl páté vstal a sepsal to...", prozradil svou tvůrčí metodu Jan Kalendovský.

Co sepsal tři dny po "skoroderby" svého bystrckého Průkopníka s Kuřimí (z Bystrce je do Kuřimi blíž než na opačný konec Brna) je jasné a že přitom i leckoho sepsul, je pochopitelné z výsledku 3 : 5 pro hosty. Slova "...šéfové Bystrce berou účast v kápé jedničce poněkud lehkomyslně..." určitě potěší konkurenty, kterým po celkem úspěšné podzimní části nebylo jasné, jestli se nováček od Prýglu přece jen nechce zachránit .

Nabroušený jazyk zůstal autorovi i v další části fejetonku, v níž se vyznává z okouzlení nedávno vyšlou knížkou Jiřího Veselého Bíločerné vzpomínání. Až to vypadá, že místo "nastupujícího Alzheimera" zmíněného v úvodu fejetonku tu jde o lehký nástup jiného syndromu zvaného koprolalie - je zajímavé, že i když člověk zapomene všechno, některá slova mu sama plynou na jazyk, jak už pozoroval Jára Cimrman hledající rýmy na slova "dceru" a "smrt" ve slavném dialogu s dědem Vševědem...

Setkáme se i s jednou malebnou pozicí se čtyřmi jezdci na sousedících čtyřech políčkách hodnou kabinetu kuriozit Tima Krabbé, ale tu už si najděte v příloze. Příjemné počtení!

Soubor ke stažení: [doc]

přidal David Ciprys dne 04.02.2009 | sekce:


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009