Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Rychtecký adié

Náhlý odchod Miroslava Rychteckého, spolužáka z gymnázia a věrného společníka v soutěžích družstev i při při nekonečných analýzách U Pásků přiměl Jana Kalendovského k horečnaté práci nad jeho malým medailonkem, který ale nemohl být několik hodin po jeho úmrtí ani úplný ani bezchybný.

Proto jej nyní doplnil dalšími partiemi a údaji a můžete si jej přečíst v příloze. Když se autor tohoto úvodníku podíval na partii Rychtecký - Molík, "...nejlegračnější výhru, aneb jak se z beznadějné pozice stává remízová, až ji soupeř raději prohraje...", ihned mu na mysli vytanula partie Rychtecký - Balšínek z téže soutěže a téže sezóny (jaká to podivuhodná náhoda), která totéž vyjadřuje možná ještě výstižněji a místo "nejlegračnější" by se dala nazvat "nejbláznivější" . Přitom v tomto souboji rytířů bez bázně a hany ve stylu starých mistrů šlo o postup do 2. ligy... Partii si můžete přehrát zde. Závěrečný diagram opravdu stojí zato.

Pohřeb Miroslava Rychteckého se koná v úterý 10. února v 11:00 v brněnském krematoriu na Jihlavské ulici. Parte najdete zde.

Soubor ke stažení: [doc]

přidal David Ciprys dne 03.02.2009 | sekce:


Aktuální akce

» 
» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009