Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Vladimír Štefl šedesátníkem

V hektickém proudu dní se nám opozdilo přání k 60. narozeninám (26. ledna 2009) výjimečného člověka - ligového hráče a kandidáta mistra na půdě královské hry a astronoma a vysokoškolského učitele na půdě vědy - docenta Vladimíra Štefla.

Jan Kalendovský zná oslavence "nejméně 45 let" , takže je určitě tím nejpovolanějším pro zpracování zasvěceného medailonku. Tentokrát si jej nechal i schválit, protože marná sláva, vědec je vědec a každou chybičku nemilosrdně odhalí.

Tato exaktní objektivita a skromnost při hodnocení vlastních možností je pro Doc. RNDr. Vladimíra Štefla, CSc., experta na stavbu a vývoj hvězd a dějiny astronomie

typická a vyjadřuje ji i předmluva k jeho knížce Šachové vzpomínky aneb čtyřicet roků nad šachovnicí, "Každý šachista ví, že samotná partie je bojem, zdaleka není a nemůže být prosta chyb a omylů. Nechť shovívavý čtenář tyto nedostatky omluví..."

V příloze nás Jan Kalendovský provede více než čtyřicetiletou šachovou dráhou čilého šedesátníka počínaje koncem šedesátých let, kdy si tehdejší mladíci v obnoveném vysokoškolském klubu Universita Brno (pozdější dvojnásobný mistr republiky) vymysleli a uspořádali dva turnaje KOLTU (podle šachového časopisu KOLT - Keres, Olafsson, Larsen, Tal, do něhož přispíval i Vladimír Štefl), v nichž se utkávali studenti a junioři jako Milan Babula, Zdeněk Beil, Ivan Hausner, Ladislav Dobrovolský, Bohuslav Skácel, Vladimír Karlík a mnozí jiní nositelé zvučných šachových i profesních jmen.

Jubilantovi přejeme všechno nejlepší, ať mu stále svítí jeho šťastná hvězda a neustává radost z vítězství na 64 polích!

Soubor ke stažení: [doc]

přidal David Ciprys dne 01.02.2009 | sekce:


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009