Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Abrahám Vlastimil Chládek

"Ctihodný kmete", uměli oslovovat vlastně ještě nedávno (co to je 100 let proti věčnosti) gratulanti významné muže v letech Abrahámových s přáním zachování křehkého zdraví a výzvou k sepsání pamětí z jejich bohatého života.

Oslovení "kmete" bychom dnes vyhradili oslavencům nejméně o 30 let starším, ale s tím bohatým životem to bude stejné jako dřív - je neuvěřitelné, kolik toho někteří lidé stihnou a jak hlubokou stopu zanechávají ne v jednom, ale hned v několika zdánlivě nesouvisejících oborech lidského konání.

Ing. Vlastimil Chládek narozený 15. ledna 1959 je jedním z nich. Ředitel a spolumajitel Dopravních staveb Brno, aktivní vyznavač šachu, bowlingu, squashe, kopané, cyklistiky i turistiky, obdivovatel přírody a památek Moravského krasu, podporovatel a mecenáš sportu i kultury, prostě milovník života toužící jej prožít naplno společně se všemi, kteří chtějí vnímat všechny krásy světa spíše než jeho vrásky a chmury.

Což takhle dát si předsilvestrovský výšlap zasněženým Moravským krasem místo povalování se u televize? Tuto tradici udržuje osobní charizma a materiální podpora Vlastimila Chládka ve vísce Krasová u Jedovnic, kde nese jeho rukopis i místní sportovní areál. O zviditelnění jeho bowlingového centra v Blansku se stará i Česká televize kuriózním a mediálně vděčným požadavkem na platbu koncesionářských poplatků za obrazovky počítající spadlé kuželky, o propagaci jeho mateřského šachového klubu v Lipovci se starají všichni soupeři pěti místních týmů, kteří považují klubovnu v Domě služeb za jedno z nejpříjemnějších hracích míst nejen v jihomoravském kraji.

Bez loga Dopravních staveb se dnes neobejde žádná významná šachová akce s účastí našich špiček. Sám pan ředitel je neodmyslitelnou součástí velmistrovských simultánek a V.I.P. akcí. Kdo si může řict, že hrál s Karpovem, Kasparovem i Korčným, Spasským, Ponomarjovem i Kramnikem... V té nejslavnější partii s Borisem Spasským dostal exmistra světa hrajícího bílými po 20 tazích do následující pozice, v níž nezbylo než složit zbraně před matovým útokem.

Nezapomíná se ani na propagaci šachu v médiích a dárkem sobě i jiným je knížka GENS UNA SUMUS s předmluvou Vlastimila Horta, který mimochodem před pár lety také v Moravském krasu relaxoval a besedoval.

"Šachy mě učily spoléhat se plně sám na sebe, ale zároveň být součástí určitého společenství. Naučily mě hrát podle pravidel. Naučily mě nejen prohrávat, ale i vyhrávat tak, abych si vždy svého soupeře ctil a vážil. Ale hlavně se šachy není člověk nikdy sám v těch těžkých chvílích. Někde ve skříni vždy trpělivě čeká třicet dva věrných kamarádů."

Vážený oslavenče a Abraháme. Přijmi prosím gratulaci a poděkování od všech čtenářů těchto stránek i šachových fandů, ať zdraví slouží a žár nutící pouštět se do stále nových a nových životních dobrodružství nikdy nezhasíná. Hodně štěstí a hodně krásných šachových partií!

Na závěr se můžete podívat v příloze na krátký medailonek od Jana Kalendovského ze Slovníku brněnských šachistů, který snad spatří světlo světa už v letošním roce!

Soubor ke stažení: [doc]

přidal David Ciprys dne 17.01.2009 | sekce:


Aktuální akce

» 
» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009