Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Těžko na cvičišti, lehko na bojišti...

Padnutí podzimního suveréna Loko Brno F pod náporem Sborné Komandy S.K. Sudoměřice bylo hlavní událostí nedělního šestého kola KP II C - díky Janu Kalendovskému se podíváme na partie hezky zblízka, podumáme nad odpovědností domácích nad zajištěním rozhodčího a kvalitního materiálu a začneme tradičně od Adama, vlastně od Tesca u brněnského Hlavního nádraží.

Tam zmrzal při -10°C už od tři čtvrti na sedm náš zpravodaj a když přirazila vymrzlá netopící škodovka Olina Šípka a vyhřátá toyota zastupujícího kapitána Jiřího Herce, hrnul se samozřejmě do teploučka, protože do Sudoměřic cesta dlouhá bezmála 100km.

A zde se dostáváme k vysvětlení nadpisu - čtveřice silných povah, řídící se spartánským "Ani sníh, ani mráz, ani déšť, ani pláč na fešáky neplatí..." vezla zpět do Brna 2,5 bodu, zatímco pohodlný a vyhřátý automobil odvážel pozdě odpoledne čtyři "zhýčkané" nuly .

Mimochodem vjezd do Sudoměřic je opravdu impozantní. Kdysi před místním přechodem na Slovensko stávaly kilometrové fronty kamionů až k Hodonínu, tak moudré hlavy vymyslely "investici do infrastruktury" a vybudovaly k celkem malé vesnici a jejímu hraničnímu přechodu příjezd "dálničního typu", za který by se nemuselo stydět ani velkoměsto.

Malý zádrhel byl v tom, že přesně v okamžiku zprovoznění vstoupilo Česko do Evropské unie, kamiony si našly jiné trasy a dnes už kromě místních krouží po mohutných nájezdových obloucích hlavně šachisté, fotbalisté, hokejbalisté a florbalisté (tyto čtyři sporty zmiňují obecní stránky jako nejúspěšnější), kteří mají hlavní problém zařadit se do správného pruhu a neskončit na Slovensku.

Orientace není nejjednodušší ani v samotné obci, která je malá a malebná, ale má vedle nynějšího Obecního úřadu poblíž vjezdu do dědiny, kam se často šachisté v neděli ráno marně dobývají, i "bývalý Obecní úřad", kde už většinou netrpělivě vyhlíží populární místní boss pan Duda. 

Autor fejetonu lehce rozmrzelý prohrou (ovšem jak sám uvádí, když je nevypočitatelný sudoměřický lídr Petr Strakáč v pohodě, nedělá mu žádný problém porážet i hráče s ratingem přesahujícím 2200) našel pár nedostatků v přichystaném šachovém materiálu a zejména v hodinách, z nichž každé šly podle jiného sudoměřického plotu.

Ovšem poměrně vážný nedostatek místního ambiciózního týmu nalezl v absenci kvalifikovaného rozhodčího. Role se nakonec ujal hostující Jiří Herec, což mu samozřejmě na klidu ve vlastní partii nepřidalo a to, že jinak pohostinné domácí pořadatele myslící na zahřátí hostů nejen radiátory, ale i domácí slivovičkou, nenapadlo vyplatit ochotnému rozhodčímu odměnu za řízení utkání, je už opravdu značné pořadatelské faux-pas.

Mimochodem pokud jste zaznamenali pikantní rozhodcovský oříšek ve zprávě Pavla Kubíčka ze 2. ligy D, můžete se na zápas "pod kňourem a jezevcem" podívat i z pohledu hostujícího týmu zde.

A hlavně si nezapomeňte otevřít přílohu .

Soubor ke stažení: [doc]

přidal David Ciprys dne 13.01.2009 | sekce:


Aktuální akce

» 
» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009