Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Události roku 2008 - festival Dubňany + malý dárek

Kterak se malý Open ve vinařském městečku Dubňanech u Hodonína v mezinárodní festival proměnil - to je docela poučná historie o počátečním nadšení organizátorů i hráčů, o vystřízlivění z prvotních představ o "samovolném" nabalování dalších a dalších účastníků, sponzorů i domácích pořadatelů, o "marketingových tazích" jak oslovit hráče, aby dali přednost Dubňanům před konkurenčními podniky ve Znojmě, Brně, Ostravě i jinde, kde také objevili v prodloužených květnových víkendech ideální termín šachových akcí, o počítání korunek či stokorunek, které turnaj vydělal a porovnávání s úsilím, které mu bylo věnováno, o boji s "únavou materiálu" z opakujících se každoročních povinností, o hledání důstojného hracího prostředí a ubytovacích kapacit na malém městě bez velkých hotelů, kolejí nebo internátů.

Pokud za vším nestojí mimořádně silná osobnost (v našem případě Petr Galuška), většinou to turnaj po několika ročnících položí. V Dubňanech jich už mají za sebou 9 a ten jubilejní 10. bude nepochybně opět lepší než všechny předchozí.

Nechte se na něj pozvat zde. Dubňany jsou příjemné malé městečko, vinařskou a folklórní tradicí i charakterem zástavby spíš velká vesnice. Z typických patrových či přízemních řadových rodinných domků podél hlavních ulic se zcela vymyká okolí někdejší hrací místnosti v Domě kultury, které byste si snadno mohli splést s téměř identickými zákoutími někde v Porubě či Havířově se žlutými několikapatrovými činžáky s malými bíle orámovanými okny a občasnou "sámoškou" v přízemí stavěných v 50. letech podle jednotného sovětského vzoru. Dubňany jsou totiž hornickým městem, dokonce tam mají i fotbalový Baník!

Pokud jako nejmladší český mezinárodní mistr nebude zlanařen jinam, chystá se do Dubňan opět i Vojta Plát

V jednom z předchozích článků jsme si připomněli šachového rozhodčího a zakladatele šachového oddělení ve Státní vědecké knihovně v Brně prof. Eduarda Lendla, dědečka někdejší světové tenisové jedničky Ivana Lendla. Možná některé zaujme a pobaví článek Ivan Hrozný - tenisový král. Podobnost s kýmkoliv jiným je čistě náhodná...

Dočteme se tam např. "Jaký byl doopravdy? Rozhodně perfekcionista. Už jako kluk, když mě porážel v šachu. Ale zároveň měl charakter", hodnotí kouč Jan Kukal. "Věděl, že pokerový obličej mu pomáhá soupeře zničit. Zarputilé úsilí, s jakým si rovnal struny, slabší povahy deptalo", líčí wimbledonský vítěz Jan Kodeš. "Jakmile vyjdu na kurt, pokouším se rozdávat rány. Fyzické i psychické. Kdo snese víc, vyhraje", říkal. Kodeš však rozlišoval dva Lendly, "Na dvorci bylo Ivanovo chování pózou. Mimo něj dokázal být veselý až hravý..."

Ale vraťme se k dubňanskému šachu a místnímu bossovi Petru Galuškovi. Ten patří k lidem hýřícím aktivitou, pro něž by nečinnost byla tím nejhorším trestem. Jako malou novoroční pozornost si můžete v příloze stáhnout jednoduchou tabulku v excelu, která vám rychle a přesně spočítá, co vás stojí soutěž družstev - stačí dosadit vlastní hodnoty označené červeně. Pro plánování a řízení nákladů v dnešní finanční krizi docela dobrá pomůcka...

Soubor ke stažení: [xls]

přidal David Ciprys dne 10.01.2009 | sekce:


Aktuální akce

» 
» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009