Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Antologie šachové krásy

Víte, kde najdete nejkrásnějších 1640 šachových partií, které dostaly oficiální cenu za krásu mezi léty 1876 až 1995? V knize Antology of Chess Beauty vydané v Moskvě (odtud to chybějící h ve slově Anthology) roku 1996 s předmluvou samotného Garri Kasparova.

Jan Kalendovský se této knihy kdesi dopídil, leč ve své obrovské šachové knihovně ji nemá! Proto po ní vyhlašuje veřejné

WANTED!

a odměna prý toho, kdo knihu samotnou nebo alespoň kopie partií pocházející z českých (a moravských) luhů a hájů sežene, rozhodně nemine! Nelze pochybovat, že za takovou přehlídku krásy čeká dobrodince mnoho a mnoho ... dobrých slov !

Údajně je v knize i partie jihlavského matadora Jiřího Götha, kterou sehrál proti známému dr. Felixovi v Krajském přeboru 1978 v Brně-Bohunicích, čili přesně tam, kde náš hledač šachové krásy bydlí a své vzácné knihy schraňuje.

Krásnou partii pana Götha s nezadržitelným pochodem bílé pěchoty si můžete přehrát v příloze, kde najdete i přesné informace o hledané knize.

Další partii z téže knihy si můžete přehrát na stránkách amerického IM Jeremy Silmana. Krásná je tím, že ji sehrál naprosto neznámý americký amatér M. Mills, který, jak se po partii ukázalo, se spíše než propočtem řídil pokyny z právě přelouskané knihy "Umění útoku" od velmistra Vukoviče s pevnou vírou, "že to bude fungovat". A věřte nevěřte, ono to skutečně fungovalo a partie byla oceněna cenou za krásu, byť po předložení partie odborné komisi (v turnaji hráli i velmistři) si pan Mills musel vyslechnout nelíčeně ironické, "Říkáte, že jste hrál skvěle? Ale samozřejmě, že ano, no přirozeně... No tak to tedy ukažte..."

Věčná škoda, že už se podobné soutěže nenosí... Tak nezapomeňte se podívat do přílohy a kdyby se náhodou hledaná kniha nevypátrala, krása se najde i jinde na internetu, třeba zde.

Soubor ke stažení: [doc]

přidal David Ciprys dne 05.01.2009 | sekce: Zajímavosti


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009