Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Zlatá neděle v Bobycentru

Předvčerejší Zlatou neděli si nemnuli ruce jen obchodníci v narvaném Tescu za brněnskou Teplárnou (tedy hlavně majitelé obchodů - někteří prodavači a pokladní tam evidentně mleli z posledního a spíše než k přebírání keše od zákazníků byli zralí na poskytnutí první pomoci ), ale i kapitáni brněnské Lokomotivy v sousedním Bobycentru.

"Železničářům", kteří pro popsání všech svých družstev potřebují téměř celou abecedu, hrála doma hned 4 družstva (B a C 2. ligu, F a G krajský přebor) a docílila tří vítěztví a jedné remízy. Tento úspěch nesnižuje ani poměrně výrazná přesilovka 5:3, kterou hrála ligová Lokomotiva C proti Šumperku.

Ani soupeř Lokomotivy F z Poštorné nebyl zcela kompletní a když navíc přijel bez 4 hráčů základní sestavy, hned se jako deja-vu zjevila Janu Kalendovskému vzpomínka na pamětihodnou sezónu před 11 lety, kdy svou vlastní nepozorností zavinil, že Lokomotiva místo "superkanára" 16:0 hrála s Poštornou jen 15:1.

Obě jeho tehdejší partie najdeme v příloze. Tu tehdá prohranou si v neděli podivuhodně zopakoval - stejný soupeř, stejná varianta. Jen výsledek byl nakonec jiný - vedeme 1 : 0 z výkopu, výhodu máme, kam se člověk podívá, zuby bolí, hlava po prášcích padá (ještě, že nepřišel dopingový komisař ), kdo by nenabídl remis, že.

Místo kanára tak nekompletní hosté uhráli docela přijatelný výsledek 5,5 : 2,5. Nejvíce se o něj zasloužili hráči na třetí desce Petruška a Korcián. Domácí borec sebral už v 9. tahu soupeři pěšáka, zabetonoval jeho figury na posledních dvou řadách a došel k logického závěru, že po výměně poslední aktivní soupeřovy figury - dámy, se může černý vzdát. K jeho velkému překvapení doprovozenému salvou smíchu okolostojících se však soupeř nevzdal, ale dámou "uhnul" tak, že dal nešťasnému bílému monarchovi jednotahový mat .

Kromě zbylých partií se v přiloženém fejetonu dostane i na sobotní rapid v Bobycentru, páteční turnaj U Šťávů a nedělní blicání U Pásků. Odtud pochází i kouzelný diagram. Černému visí úplně všechno a přesto je partie remis. Zkuste se jí vyhnout - bílý na tahu!

 

Mimochodem právě u Pásků máte možnost oslavit vstup do Nového roku - v sobotu 3. ledna zde startuje už 120. díl bleskového seriálu hraného s železnou pravidelností vždy první sobotu v měsíci.

Soubor ke stažení: [doc]

přidal David Ciprys dne 23.12.2008 | sekce:


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009