Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Delegace rozhodčích pro soutěže družstev řízených JMŠS pro ročník 2008/2009

V příloze si můžete prohlédnout delegaci rozhodčích pro soutěže družstev řízených JMŠS pro ročník 2008/2009. Abychom předešli loňským nepříjemnostem s nedostatečnou kvalifikací případně kvalifikovaností rozhodčích (v KP II., nikoliv v KP I.) a sesouladili se s vyššími soutěžemi, byla letos v souladu s Rozpisem pro soutěže družstev řízených JMŠS pro ročník 2008/2009 provedena delegace rozhodčích KR JMŠS ve spolupráci s STK. Pro takto oficiálně a předem delegovaného rozhodčího to znamená vyšší zodpovědnost, ale snad i vyšší autoritu.

Ještě jednou upozorňuji na článek 5.6. Rozpisu - "Rozhodčího utkání deleguje KR JmŠS. Pokud rozhodčí delegován není, vykonává tuto funkci kvalifikovaný (zpravidla hrající) rozhodčí. Rozhodčí kvalifikovaný pro řízení zápasů v KP II. třídy musí být rozhodčím minimálně 3. třídy. Rozhodčí kvalifikovaný pro řízení zápasů v KP I. třídy musí být rozhodčím minimálně 2. třídy. Zajistit kvalifikovaného rozhodčího je povinno domácí družstvo, může se však se soupeřem dohodnout, že funkci rozhodčího bude vykonávat člen hostujícího družstva. Družstva v přihlášce navrhnou kvalifikované rozhodčí, kteří budou řídit jejich domácí utkání. Delegaci určí s konečnou platností KR JmŠS. Pokud zápas nebude rozhodovat kvalifikovaný rozhodčí, stanoví vedoucí soutěže sankci dle bodu 5.8.3."

Sankce dle bodu 5.8.3 visí jako Damoklův meč zvláště nad Podlužanem Prušánky v KP1 a v KP2C nad Sokolem Kyjov a ŠK Pavlov, od nového roku se hrozba vznáší nad družstvem Horáček Sudoměřice. Vřele doporučuji výše uvedeným oddílům si zajistit kvalifikovaného rozhodčího na svá utkání!

Ladislav Palovský, předseda KR JMŠS

Soubor ke stažení: [pdf]

přidal Ladislav Palovský dne 10.10.2008 | sekce: Informace komisí


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009