Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Smištík vítězí u Pásků, Kalendovský recenzuje Durase

Milan Smištík a David Holemář si vzali příklad z gentlemanského silničního "pravidla zipu" a začali se ve sbírání vítězství v nekonečném seriálu u Pásků pravidelně střídat - tentokrát ztratil o jednu půlku méně první jmenovaný.

Do účastnické knihy seriálu vedené Janem Kalendovským a pečlivým Vendelínem Hafrovičem, kterého pravděpodobně nikdo nikdy neviděl jinak než se zápisníčkem a tužkou v ruce, byl po úvodním pozdravu "Tahu zdar!" zaveden i Bivoj von Mähren, který se u Pásků zastavil "cestů do Mohuča" (fotografie Bivoje jako vystřižená z reklamy na Chess Tigers je vypůjčena z Novoborského webu s jeho laskavým nedovolením).

Nezbytnou třešinkou na dortu připojenou jako obvykle k suchým výsledkům je tentokrát malá recenze nejnovější knihy z dílny pozoruhodně všestranného Doc. PhDr. Vlastimila Fialy, CSc. - vedoucího katedry Politologie a společenských věd Právnické fakulty University Palackého v Olomouci etc., etc...

Zpočátku to také vypadá na pokus o odstřel (tentokrát nikoliv tygra, ale autora), ovšem literární kritik či recenzent je tu přece od toho, aby autora přátelsky upozornil na nedostatky díla, byť ten má právo myslet si o kritice své   .

Jako v každé konstruktivní recenzi nakonec autor nalezne milost, protože s důsledností renomovaného vědce přináší řadu informací z počátků Durasovy dráhy (do získání mistrovského titulu v roce 1905), které prozatím nebyly publikovány. Anotaci knihy naleznete kliknutím na obrázek a pak už se chutě začtěte do přílohy. Co ti historikové všechno nezjistí...

Soubor ke stažení: [doc]

přidal David Ciprys dne 04.08.2008 | sekce: Turnaje


Aktuální akce

V dané kategorii nejsou žádné dokumenty.

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009