Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Turnaj vyhnanců a megadárek Jaroslavu Binderovi

"O jedné hezké čtvrteční akci, po níž jsem přišel domů až ráno..." se dočteme z pera Jana Kalendovského, aniž by nás však podrobněji seznámil s tím, jak cestoval domů do Bohunic z náměstí Svobody celou noc, když jmenovanou akci opouštěl v půl osmé.

Možná po předchozích zkušenostech s revizory šel pěšky, spíše ale akce předčasně ukončená nedočkavým vrátným 2 kola před koncem pokračovala někde jinde s větším důrazem na zdravé letní doplňování tekutin než na nezdravé přetežování mozkových závitů...

Nakonec proč ne, byl o turnaj narozeninový, Jaroslav Binder a Tomáš Petráň jím oslavili šedesátku, Jiří Platovský ml. padesátku. Nejznámější z uvedené trojice je určitě první jmenovaný, muž nepřehlédnutelné postavy a rozvážného vystupování, který v dresu "Královopolské" a "Zbrojovky" (čili dnes Durasu a ŠK 64 Brno) zažil nejlepší léta jejich ligové slávy.

Něco málo si o něm můžete přečíst i v přiloženém článku. Je to opravdu jen kapka v moři - pilný sběratel Jan Kalendovský předal oslavenci dárek, který by nemohl dostat od nikoho jiného - přehled výsledků a partií čítající 44 stran hustého tisku a 1,7 megabytu! Odtud jen malá ukázečka: "Snad každý jako dítě něco sbíral – známky, odznaky, zápalkové nálepky. A tomu poslednímu jsme tehdy propadli – Jarek ovšem mnohem víc. Sehnat zápalkové nálepky „Solo Lipník“ nebo „Solo Sušice“ nebylo nijak obtížné – stačilo odevzdat ve sběrně pár kilo starého papíru a kromě 2-3 korun odměny si člověk jako prémii mohl vybrat sérii zápalkových nálepek. Časem jsem jich pár set nashromáždil, když tu za mnou přišel Jarek Binder s lákavou nabídkou: odkoupí všechno co mám – za šachovou knížku která mi chyběla – což byl Aljechinův Nottingham 1936 v ruštině. Co myslíte – jak to dopadlo? No od té doby jsem zápalkové nálepky nesbíral, zatímco Jarek Binder se stal jedním z jejich nejznámějších sběratelů. Ještě teď si občas zajede třeba do Londýna na nálepkovou burzu..."

Soubor ke stažení: [doc]

přidal David Ciprys dne 28.06.2008 | sekce:


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009