Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Černý pasažér hledá pamětníky (jednoho už má)

"Moje dilema, zda hrát 21. června rapid na Boby nebo v Hodonicích, rozřešil Jura Řehůřek prostě tím, že do Hodonic nejel...", začíná fejeton Jana Kalendovského ze sobotního turnaje v Bobycentru. Možná je to i dobře, protože se autorovi naskytla příležitost vychutnat si pocit vlastní výjimečnosti a poskytnout čtenářům, hlavně pravidelným cestovatelům "brněnskó šalinó" tip, jak zbytečně nevyhazovat "bakule ze šrajtofle".

V Brněnském deníku se totiž 16. června psalo, že pravděpodobnost setkání s revizorem během hodinové jízdy v brněnské MHD je pouhých 0,025%, tedy 1 : 4,000. Jelikož hodinová jízdenka stojí 15Kč, je celková proježděná suma za 4,000 hodin 60,000Kč nesrovnatelně vyšší nápor na šrajtofli než "zacólovaná fecna" za jízdu bez jízdenky.

Autorovi fejetonu kynul už od rána osud rukou štědrou - revizora potkal nejdříve v "pětce" u Nových Sadů a vzápětí na to i v "šestce" na Moravském náměstí. Snadno si z uvedených pravděpodobností spočítáme, že toto štěstí může denně potkat nejvýše jednoho ze všech obyvatel města Brna (1 : 666,666).

Štěstí stálo při Janu Kalendovském i v samotném turnaji, o čemž svědčí remízy s oběma Červenáčky (Elo 2276 a 2356) a tedy i zaslouženě vybojovaná cena pro nejlepšího seniora.

Jako tradiční historický bonbónek přidal autor tentokrát smutnou zprávu o úmrtí Růženy Aulehlové, která však odešla v požehnaném věku 95 let a tedy jistě "syta svých dní". Paní Aulehlovou vidíme na předchozím snímku uprostřed společně s paní Gillarovou, se kterou se drží za ruce a paní Tikovskou po pravici.

Snímek je z nějakého zájezdu brněnských šachistek koncem 70. let. Muž v baretu vlevo je pan Kelbl z Klubu školství Bedřicha Václavka a pak: ?, Nunvářová, Chalupová ml., ?, Závodná, Entnerová, ?, Purkytová, ?, ?, ?, ?, Tikovská, ?, Aulehlová, ?, ?, Gillarová, ?, Entner, Vlček, Kučík. Třeba poznáte někoho i VY. Pokud ano, napište!

A nezapomeňte si otevřít přílohu!

Netrvalo dlouho a díky panu Závodnému už víme, že fotka není "z nějakého zájezdu", ale z utkání ženských reprezentací Brno - Bratislava 12. dubna 1975, které naše paní a dívky vyhrály přesvědčivě 5,5:2,5. Kromě už jmenovaných je druhá zleva vedle pana Kelbla dr. Burešová. Slovenská děvčata by snad mohl poznat nějaký koryfej z Prešpurka.

Detektivní práce skvěle pokračuje, vzápětí přišel mail od Jana Kalendovského: Zdravím, našel jsem kopii své rubriky pro Svobodné slovo ze dne 15. dubna 1975: "Brno. V přátelském meziměstském utkání žen zvítězilo Brno nad Bratislavou 5,5:2,5. Zvítězily Chalupová st. (ta na fotce není - pozn. JK), Nunvářová, Tikovská a Entnerová, remizovaly Rolencová, Burešová a Závodná". Zdraví JK, teď ještě která je Rolencová...

Soubor ke stažení: [doc]

přidal David Ciprys dne 24.06.2008 | sekce:


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009