Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

O víkendu v Kyjově o titul a o rozpočet

Mistrovství ČR družstev mladších žáků nemá sice tradici ani rozsah mamutích Zaječic, ale patří k nejprestižnějším a nejkrásnějším akcím nesmírně motivujícím děti i trenéry.

Na takový souboj dvanáctileté frýdecko-místecké Jany Jackové a desetiletého (později bohužel tragicky zesnulého) rychnovského Petra Macha na první šachovnici doprovodného prestižního zápasu Čechy - Morava na nádvoří zámku v Častolovicích za osobní přítomnosti hraběnky Diany ze Šternberka nabízející pohoštění a ohromného povzbuzování z obou táborů se nezapomíná..., jakož ani na podobnou akci na skalním ostrohu hradu Střekov, na lodičky plující podzemní říčkou Punkvou, na nekonečně velký hangár na pražském Výstavišti (už jste někdy hráli nejvyšší republikovou soutěž přímo v hlavním městě?) a vůbec na všechny MČR této kategorie, kde se pořadatelé snažili přijít s něčím novým a neotřelým (což bylo téměř vždy).

Po Břeclavi, Brankovicích a Brnu se jako čtvrtý jihomoravský oddíl v osmnáctileté historii této soutěže ujal pořadatelství Š.K. 1923 Sokol Kyjov osobou svého předsedy Ing. Ivana Pařízka (kliknutím na předchozí obrázek se dostanete k propozicím; otevřením a zvětšením souboru v příloze si můžete pořádně prohlédnout plakát, který už po Kyjově visí a zve k návštěvě).

Místem konání je Dům kultury na hlavním kyjovském Masarykově náměstí, jemuž vévodí citlivě zrekonstruovaná renesanční radnice ze 16. století - jak je na snímku dobře patrno přistavovaná v pozdějších staletích nahoru (včetně věže) i do stran.

Kromě dětí a trenérů míří tentokrát do Kyjova i bafuňáři. V sobotu 14.6. od 10,00 v nedaleké Sokolovně zasednou přítomní zástupci (převážně) moravských krajů, aby si vyjasnili svá stanoviska k rozpočtu ŠSČR a hlavně k evergreenu posledních svazových konferencí - výši členských příspěvků. Původně mělo jít o komornější schůzku zástupců jižní a severní Moravy, kteří mají na konferenci ŠSČR nejvíce delegátů ze všech krajů, ale hozenou rukavici zvedl předseda ŠSČR Vlastimil Sejkora a přijede do Kyjova obhajovat vyrovnaný rozpočet na rok 2009, což mu uložila minulá konference.

Asi lze s úspěchem pochybovat, že výsledkem jednání budou všeobecné úsměvy a slavnostní atmosféra čišící z účastníků kyjovských lidových slavností  - Kyjov je střediskem tzv. Dolňácka, živé národopisné oblasti s překrásnými kroji (šohaj, děvčica a maměnka na snímku jsou ze sousední vesnice Svatobořice-Mistřín), ale pokud si otevřete a přečtete klíčový materiál rozeslaný předsedou ŠSČR, oceníte určitě jeho otevřenost a znalost problematiky a dojdeme s ním alespoň k jednomu společnému závěru, že "pokud to tak půjde dál, tak to dál nepůjde..."

Nezapomeňte si otevřít, zvětšit a prohlédnou plakát v příloze a kdo si rád připomene i minulé události, může si o loňském MČR přečíst zde, o předloňském zde a předpředloňském zde.

Soubor ke stažení: [jpg]

přidal David Ciprys dne 10.06.2008 | sekce:


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009