Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Z Blanenska Blansko, z Břeclavska Hustopeče B

Okresní šachový svaz na Blanensku působí v ilegalitě, ale soutěže družstev kupodivu běží způsobem, který by jim mohli leckde závidět. Mezi desítkou osmičlenných družstev v OP I. i šesticí pětičlenných družstev v OP II. kralovali tentokrát hráči z ČKD Blansko a po řadě let budou v krajských soutěžích konečně zastoupena všechna jihomoravská okresní města.

Kromě přehledu výsledků - nejlepším hráčem OP I. se stal junior Martin Pokladník ze Sloupu (7,5/9) před oddílovým kolegou Petrem Špičákem a dvěma zástupci vítězného Blanska Jiřím Hrozou a Milanem Palašem (všichni 7,0) - vyčteme ze zprávy i to, že soutěže jsou stále řízeny starým dobrým programem RSD a žádné utkání neskončilo kontumačně.

Na Břeclavsku je to s činností OŠS formálně lepší, ale fakticky nejpíš horší, o čemž svědčí i 9 mrtvých duší a 3 kontumované zápasy. OP II. byl zrušen už předloni, 9 osmičlenných družstev v OP I. není nic moc.

Favority byli letos Tatran Poštorná D, Prostor Břeclav, Šach Pavlov a ŠK HPM TEC Hustopeče B. První dvě družstva měla skvělý start, ale hrůznou docházku k zápasům umocněnou u Poštorné ještě kolapsem a následným úmrtím jednoho z klíčových hráčů přímo při zápase.

Závěrečné dostihy vyhráli nakonec o prsa hráči Hustopečí, kteří předstihli druhý Pavlov lepším skóre. Výhra Hustopečských byla určitě zasloužená, vždyť se stejným kádrem letos nastoupili dokonce i ve 2. lize v Litovli.

Nejvíce bodů nahrál Tomáš Pláteník z Prostoru (7/8), ale největší hvězdou soutěže byl nepochybně jeho oddílový kolega Marek Lokaj s výsledkem 6,5/7 na první desce a perfo 2113. 6,0 bodů nahráli ještě Robert König z Prostoru, Jan Strouhal z Pavlova a Poštorenští Tomáš Šuťjak a Antonín Pospíšil.

Závěrečnou zprávu z Břeclavska si můžete prohlédnout zde, závěrečná zpráva z Blanenska je v příloze.

Soubor ke stažení: [doc]

přidal David Ciprys dne 02.05.2008 | sekce: Soutěže dospělých


Aktuální akce

» 

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009