Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

MČR mládeže na Seči a Pohár ve Veselí

Mamutí mistrovství ČR mládeže zahájilo dnes na Seči 330 hráčů v 10 samostatných turnajích a 460 ubytovaných. Potrvá až do soboty 15. března.

Stránku MČR s výsledky a on-line přenosy naleznete zde.

Přes nepopsatelný mumraj v rozsáhlém travnatém areálu bývalého mezinárodního pionýrského tábora u sečské přehrady se startovalo státní hymnou (MČR dospělých se ještě má co učit) takřka na minutu přesně. Kromě hlavního rozhodčího Petra Herejka na tom má hlavní zásluhu muž v pozadí - ředitel MČR Zdeněk Fiala.

Pokud Jihomoravákům někoho připomíná, pravděpodobně se nemýlí. V letošní sezóně se s ním mohou pravidelně potkávat na 1. desce břeclavsko-hodonínské skupiny KP II v dresu Velkých Pavlovic. A jak se sečský ředitel bydlící ve Světlé nad Sázavou dostal do Velkých Pavlovic? "Na svědomí" to má agilní Petr Bažík, který vyrazil z rodného Hodonína opačným směrem a přes velkopavlovické gymnázium a zahraniční prodej topných systémů zakotvil nakonec právě ve Světlé.

O rozsahu akce si uděláme představu z rozpisu samostatných místností, které šachisté okupují vedle dvou hlavních hracích sálů (kromě toho se seznámíme i s trenéry).

Šéftrenérem je nestárnoucí Evžen Gonsior, který zde před rokem přijímal gratulace k 75. narozeninám. Při svých úvodních projevech je prostě neodolatelný, ale na "saláty" u rozborů umí být pěkně jízlivý.

Jižní Moravu na Seči reprezentují 4 chlapci, 7 děvčat a 8 hráčů v doprovodných openech, což je docela silný podprůměr. V nejstarší kategorii chlapců H16 se hned v úvodním kole postaral o nepříjemné překvapení 1. a 2. ligou protřelý Lukáš Kuchynka z Hustopečí prohrou s Michalem Šrejbrem z Hořic. V této kategorii se však sešla početná skupina reprezentantů (Krejčí, Kočiščák, Bureš, Svoboda atd.) a o medailích se rozhodne až ve vzájemných zápasech.

Kategorie H14 má jasného favorita ve Vojtěchovi Plátovi, nás reprezentuje Jiří Musil z Lokomotivy Brno (vpravo).

Zatímco Jirka se bude pohybovat spíše ve středu startovního pole, jeho dva oddíloví kolegové Adam Dvořák a Martin Blahynka mají v H10 ambice poměrně vysoké - Martinovo loňské zlato si můžete připomenout zde.

Mezi dívkami hájí naše barvy v D16 Marie Ševčíková, v D14 Karolína Zavadilová (obě z Durasu Brno), Lucie Kuchynková (HPM TEC Hustopeče), Jana Hlaváčková a Veronika Bartošová (obě Loko Brno), v D12 Nataša Richterová ze Zastávky a konečně v D10 Alenka Klimecká z MKS Vyškov. V doprovodném FIDE Openu je hlavním favoritem někdejší mládežnický mistr ČR Milan Smištík ze Zakřan.

Počtem hráčů jsme na Seči díru do světa neudělali, aspoň jich zbylo více na druhý (a letos poslední?) turnaj Moravského poháru ve Veselí nad Moravou. Stálý boršický zpravodaj Pavel Růčka píše:

"Několik fotek jsem nahrál do boršické fotogalerie, článek na boršických stránkách dám určitě zítra, možná dnes. Předpokládám, že nějaký článek bude i na stránkách Starého Města. Sice pravidelný autor z mládežnických akcí Milan Mrkus je s Františkem na MČR na Seči (mimochodem František na svém prvním MCR do 10 let, které bude hrát určitě i v dalších dvou letech :-), v prvním kole vyhrál), ale předpokládám, že jej zastoupí někdo z dvojice Roman Omelka-Radim Stuchlý, který jistě dá i své fotky do staroměstké fotogalerie.

Turnaj proběhl naprosto v klidu a bez zdržování. Účast (loni 22 družstev) byla určitě poznamenanána jednak jarními prázdninamy ve Zlínském kraji a též začínajícím MČR mládeže na Seči.

Závěrem bych rád poděkoval pořadatelům v čele s panem Uřičářem za skvěle připravený turnaj a množství cen. Byl to pravděpodobně letos poslední turnaj série Moravského poháru. V Sudoměřicích, kde pravidelně seriál skončil letos turnaj téměř jistě nebude. Jak to bude s Moravským pohárem (který je v poslední době kromě pravidelné účasti Veselí spíše "Zlínským pohárem) v příštích letech je otázkou. Vše má v ruce "faktický" šéf této série Stanislav Volčík."

Výsledky na 4 excelových listech najdete v příloze.

Soubor ke stažení: [XLS]

přidal David Ciprys dne 08.03.2008 | sekce: Soutěže mládeže


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009