Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Souboj s Durasem

Nedělní boj Průkopníka-Petria Bystrc na Durasu potvrzující "absolutní nadvládu Bystrc Oilers nad ostatním světem" nemohl uniknout pozornosti Jana Kalendovského, který navíc vsítil jeden z rozhodujících a divácky nejvděčnějších gólů. Na snímku v popředí zatím nenápadně skládá svou oblíbenou zavřenou Sicilku, která se však brzy na neopatrného černého krále rozevře jako tlama vyhládlého Kerbera.

Průběh zápasu včetně všech partií je tradičně vyšperkován mnoha (nejen pivními) odbočkami, z nichž kromě "večerní šachové university" u Pásků, kde se tentokrát vyučovalo i vsázelo na matování 2 jezdci, a kompletní tabulky ze sobotního blicáku je nejpozoruhodnější reportáž Zdeňka Kavana ze zápasu Hrušovan v Zakřanech.

Z těch pivních odboček rozhodně nejvíce zaujme, že v restauraci syna známého lokomotivního šachisty a restauratéra pana Češka u fotbalového stadionu v Králově Poli (na konečné trolejbusu č. 32 na Srbské ulici) mohou 2. dubna po 16. hodině popřát přátelé mistru FIDE Františku Blatnému k 75. narozeninám.

Závěr článku patří tabulce a partiím z přeboru republiky dorostenců v Jablonci nad Nisou. Nepamatujete? No, je to už 53 let... Jeden borec brněnského zápasu si však přebor pamatuje docela dobře, a to ten, kdo „Jediný mohl ohrozit vítěze při jeho případné indisposici", jak píše IM Emil Richter v Československém šachu 1955. "Olejář" pan Janda určitě netušil, jak slavnou minulost skrývá jeho soupeř Antonín Koblížek, jinak by předstartovní povzdech, "že má soupeře o dvěstě Elo bodů silnějšího", byl určitě ještě mnohem hlubší.

V popředí durasák Antonín Koblížek (vlevo) a olejář Luboš Janda

A nyní už si otevřte přílohu...

Soubor ke stažení: [doc]

přidal David Ciprys dne 04.03.2008 | sekce: Soutěže dospělých


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009