Vyhledávání

  
podrobné vyhledávání

Přihlášení

     
zaregistrovat se    zapomenuté heslo
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakty

Adresáře

Jihomoravský šachový svaz

Adresa: Hybešova 119
664 17 Tetčice
IČ: 22894420
č.ú. 2700140505/2010

RSS kanál

Sledovanost

Statistiky sledovanosti jsou dostupné na serveru navrcholu.cz. Tamtéž lze najít srovnání sledovanosti s dalšími šachovými stránkami.

Podrobný výpis souboru ke stažení

Zdeněk Ramík Abrahámem a popel na hlavu autora

Letí to letí, předvčírem nadějný dorostenec, včera člen nezapomenutelného týmu University Brno dvakrát triumfujícího na konci osmdesátých let v tehdejší celostátní lize a dnes zralý pán s padesátkou na krku. Mistr FIDE Zdeněk Ramík se v sobotu 9. února potkal s Abrahámem.

Výzkumnický až vědecký přístup k šachu korespondující s jeho exaktním zaměstnáním okořeněný pravidelným používáním královského gambitu i některých dalších méně běžných systémů zachytil Jan Kalendovský v medailonku, který si můžete přečíst i s několika partiemi v příloze.

Nelehký je život šachového autora a novináře, zevrubné přezkoumání článku oslavencem odhalilo několik překlepů, nepřesností či přímo chyb, které jsou v přiloženém opraveném článku už uvedeny na pravou míru. Na druhé straně přibyla řada zajímavých partií, včetně soubojů s tehdejšími i budoucími velmistry a dokonce i pár partií z loňské extraligy ukazujících, že dnešní Abrahámové už dávno nejsou ctihodní kmetové jako kdysi, ale vpravdě pánové v nejlepších letech.

Soubor ke stažení: [doc]

přidal David Ciprys dne 11.02.2008 | sekce: Zajímavosti


Aktuální akce

Aktuality ze soutěží

» 
» 
» 
» 
» 
 
PeloDesign, 2002-2009